Daglas kontra polska myśl szkoleniowa

I to właśnie ekipa polskiego leśnika otworzy dzisiejsze zmagania w LEC. Rywalem Pszczół będzie Team BDS. Przedstawiciele szwajcarskiej organizacji w pierwszej rundzie poskromili bardziej doświadczonego rodzimego gajowego – Marcina "Jankosa" Jankowskiego. Teraz będą mierzyć się z Vitality, które wczoraj triumfowało nad SK Gaming. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że to wiceliderzy stawki będą faworytami w tym zestawieniu. Niemniej Daglas i spółka na pewno mają szanse na sprawienie niespodzianki, gdyż ostatnie mecze w ich wykonaniu wyglądały bardzo dobrze, co może napawać dodatkowym optymizmem. Do tego jeszcze dochodzi kwestia drobnego spadku formy Adama "Adama" Maanane i jego kompanów, która była widoczna podczas ostatniego tygodnia fazy zasadniczej.

LEC Clásico z kolejną odsłoną

Po poprzednim starciu natomiast czeka nas prawdziwy LEC-owy szlagier. G2 Esports bowiem stanie w szranki z Fnatic. W przeszłości takie zestawienie grzało każdego kibica europejskich rozgrywek. Teraz możliwe, że widownia jest nieco bardziej ostudzona, choć nadal trzeba przyznać, że będzie to na pewno widowiskowe spotkanie. Zwłaszcza że obie formacje w swoich pierwszych bataliach byli nieomylni, wygrywając ze swoimi rywalami 2:0. Spodziewać się zatem można wyrównanej potyczki, która może zakończyć się dopiero po pełnej serii BO3. Jak to jednak zwykle bywa od jakiegoś czasu, mimo wszystko nieco przychylniej na pewno będziemy patrzeć w stronę obecnych mistrzów LEC.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych spotkań LEC:

5 lutego

2. runda drabinki wygranych

17:00 Team BDS Team BDS vs Team Vitality BO3
20:00 G2 Esports vs Fnatic BO3

Całe zamieszanie rozpocznie się od godziny 17:00. Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024