Karmine Corp z mizernym debiutem

Na debiut Karmine Corp w LEC czekały setki tysięcy francuskich fanów formacji. Świadczy o tym między innymi oglądalność pierwszych spotkań z udziałem tej ekipy. Warto też wspomnieć o tym, jak głośni byli kibice KC na trybunach. Wyniki jednak nie były dla KCorp zadowalające. To i tak mało powiedziane, gdyż zespół ten jako pierwszy w nowym formacie przegrał siedem meczów z rzędu i to na samym starcie. Dopiero w dwóch ostatnich potyczkach Karmine Corp sięgnęło po dwie wygrane, ale było już za późno, by walczyć o awans do play-offów.

Trener na wylocie?

Oczywiście społeczność szybko zaczęła snuć o potencjalnych zmianach w drużynie. Polacy często wspominali o tym, że KC z Jakubem "Cinkrofem" Rokickim wyglądało znacznie lepiej. Natomiast jak na razie pojawiły się doniesienia od LEC Wooloo, traktujące o odsunięciu Jakoba "YamatoCannona" Mebdiego od funkcji głównego trenera. W komentarzu pojawiło się pytanie, czy oznacza to wylot Szweda z organizacji, czy też zmianę roli wewnątrz jej. Seeger odpowiedział, iż nie jest to pewne. Odejście Yamato byłoby bardzo zaskakujące, zwłaszcza że to doświadczony trener z sukcesami na koncie. Chociaż z drugiej strony odsunięcie Cinkrofa od składu na rzecz Zhou "Bo" Yang-Bo było jego pomysłem, o czym opowiedział między innymi w wywiadzie dla Polsat Games. Nie wiadomo jeszcze, kto miałby zastąpić Szweda.

Tak aktualnie prezentuje się domniemany skład Karmine Corp na wiosenny split LEC:

Lucas "Cabochard" Simon-Meslet
Zhou "Bo" Yang-Bo
Lucas "Saken" Fayard
Elias "Upset" Lipp
Raphaël "Targamas" Crabbé

Dla Karmine Corp sezon zimowy się skończył, ale inne drużyny dalej walczą w play-offach. Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024