"Tak jak było w Virtus.pro, w FaZe każdy może dorzucić coś od siebie"

Po półfinałowym triumfie nad MOUZ NEO był gościem polskiej transmisji z IEM-a. Podczas wywiadu opowiedział m.in. o swobodzie, na jaką stawia podczas rozgrywanych przez FaZe spotkań. – Dużo z ich stylu przypomina mi styl VP. Jest dużo komunikacji, ciągłej akcji na bieżąco, dostosowywania się do sytuacji. Wiadomo, duża tutaj rola karrigana, który bardzo dobrze prowadzi ten zespół. Ale, tak jak było w VP, każdy może dorzucić od siebie pomysły, plany, które często też wychodzą. Dosyć specyficzny zespół, mają swój styl grania. Też musiałem się tego nauczyć – przyznał Kubski w rozmowie z Piotrem "izakiem" Skowyrskim i Łukaszem "Hermesem" Pożyczkiem.

Przypomnijmy, że FaZe pokonało MOUZ 2:0. Sam mecz mógł jednak skończyć się o wiele szybciej. Ale na drugiej mapie podopieczni Polaka pozwolili Kamilowi "siuhemu" Szkaradkowi na comeback. A to o mało co nie skończyło się dogrywką. – Wydaje mi się, że na Anciencie chłopaki trochę już popłynęli. Przy takim wyniku chcieli to za szybko skończyć i nie do końca trzymali się tego planu, który mieliśmy realizować, czyli grać powoli, jak na Nuke'u, gdzie krok po kroku przejmowaliśmy kontrolę mapy. Tutaj czasem lecieliśmy trochę na hura i trochę rund w plecy poszło – ocenił NEO występ swoich graczy.

NEO o atmosferze Spodka

Jak nietrudno się domyślić, 36-latek został ciepło powitany przez zgromadzoną w Spodku publikę. On sam natomiast stwierdził, że atmosfera legendarnej areny nadal na niego działa. – Można się czegoś spodziewać, ale jak już wejdziesz na scenę, to nie możesz przewidzieć, jak się poczujesz tak naprawdę. I rzeczywiście pierwszy mecz miałem taki, że emocje były ogromne. Grając można zniknąć w świecie gry, a stojąc za zawodnikami i nie mając dźwięku więcej słyszy się z trybun. Myślę, że jest jeszcze więcej stresu, gdy się samemu gra i ma aktywny wpływ na to wszystko. Tutaj mogę wziąć timeout, a poza tym modlić się, że wszystko pójdzie po naszej myśli – zakończył NEO.

Polską transmisję oglądać można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Katowice 2024