MAD Lions KOI 2:0 GIANTX

Czyste konto na start ze strony MAD Lions

To, co wydarzyło się podczas pierwszej gry serii o utrzymanie się w walce o mistrzostwo LEC Winter pomiędzy MAD Lions KOI a GIANTX było czymś rzadko spotykanym. Lwy bowiem od samego początku pokazywały, że nie mają zamiaru jeszcze dzisiaj żegnać się z marzeniem o triumfie w lidze. I to akurat nie było szczególnie zaskakujące. Niespodziewany jednak był finalny wynik potyczki. MDK bowiem nie dawało nawet najmniejszego pola manewru swoim oponentom, dominując ich na każdej płaszczyźnie. Starcie to koniec końców trwało praktycznie równe 23 minuty, a Fresskowy i spółka zakończyli bitwę bez ani jednego zgonu na swoich kontach.

Fresskowy i jego brygada w kolejnej rundzie play-offów LEC

Po tak jednostronnej potyczce aż trudno było się spodziewać, że Andrei "Odoamne" Pascu i jego towarzysze zdołają się jeszcze podnieść. I faktycznie po raz kolejny początek gry nie wyglądał dla nich zbyt kolorowo. Co prawda tym razem udało im się już kilka razy posłać reprezentantów MAD Lions do piachu, ale nie oznaczało to bynajmniej wysunięcia się na prowadzenie. Nadal to Lwy dyktowały warunki starcia. W okolicach 15. minuty zespół polskiego midlanera miał już ponad trzy tysiące sztuk złota przewagi. Ponownie zatem zanosiło się na szybkie zwycięstwo w ich wykonaniu. I nie inaczej się też stało. Różnica w funduszach stale się zwiększała, a Fresskowy i jego towarzysze byli coraz bliżej zwycięstwa. To nadeszło w 29. minucie. Na sam koniec warto też pochwalić dyspozycję naszego rodaka, który mecz zakończył z łącznymi statystykami 13/0/16.


To już koniec zmagań na dziś. Jutro czeka nas tylko jedno starcie, ale za to niezwykle ważne. G2 Esports oraz Team BDS będą walczyć ze sobą o awans do wielkiego finału. Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024