Tylko jeden z Polaków w top 4 LEC

Przedostatnia seria BO3 w zimowej edycji play-offów LEC rozstrzygnie, który z Polaków awansuje do najlepszej czwórki tej rundy. W piątek pożegnaliśmy Marcina "Jankosa" Jankowskiego i jego Team Heretics, zatem całe nadzieje pokładać musimy w Daglasie i Fresskowym. Niestety – niefortunny układ drabinki sprawił, że jeden z nich również zakończy swoją przygodę już po najbliższym spotkaniu. Trudno określić, który z rodaków będzie w tym bratobójczym starciu faworytem. Team Vitality zwyciężył SK Gaming w pierwszej serii fazy pucharowej i w dolnej drabince znalazł się po porażce z Teamem BDS. MAD Lions KOI natomiast rozpoczęło ten etap od porażki z Fnatic, jednak wygrana z GIANTX pozwoliła Lwom utrzymać się w dalszej grze o stawkę. Obie ekipy na przestrzeni minionych serii pokazały zarówno kilka mocnych stron, jak i słabości. MDK zdaje się prezentować formę nieco bardziej stabilną niż ich rywale. Pszczoły zaś stabilnością nie grzeszą, aczkolwiek wysokiego sufitu odmówić im nie można.

Nieważne, jak zaczynasz, ważne, jak kończysz

Bohaterowie drugiego spektaklu mają za sobą wiele wzlotów i upadków. Tendencja spadkowa dała się we znaki w szczególności SK Gaming, które weszło w zimowy split jako jedna z najlepszych drużyn. Zawodnicy niemieckiej organizacji nie zdołali jednak dotrzymać kroku pozostałym zespołom i znacznie obniżyli loty już pod koniec fazy zasadniczej. Podobnie było zresztą w play-offach, które rozpoczęli porażką z Vitality. Nieco lepiej wyglądało to natomiast w starciu z Teamem Heretics, choć i tam nie obyło się bez drobnych kłopotów. Fnatic zostało zaś przetestowane w boju przez MDK, z którym udało się wygrać oraz przez G2 Esports, które to odesłało Czarno-Pomarańczowych do dolnej drabinki. Marek "Humanoid" Brázda i spółka zdołali jednak napsuć Samurajom krwi i to właśnie oni wydają się być predestynowani do awansu.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC:

12 lutego
17:00 MAD Lions KOI vs Team Vitality BO3
20:00 Fnatic vs SK Gaming BO3

Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024