donk na celowniku wielkich organizacji?

donk przy okazji IEM Katowice 2024 zaliczył dopiero trzeciego lana w swojej krótkiej karierze. Trudno było więc oczekiwać, że tak młody i niedoświadczony zawodnik będzie robił... takie rzeczy. Rosyjski nastolatek był bowiem bezlitosny dla o wiele bardziej doświadczonych rywali, niemożebnie niszcząc ich na serwerze. Nawet w wielkim finale, gdy naprzeciwko stanął potężny FaZe Clan Filipa "NEO" Kubskiego, Kryshkovets grał na niezmiennie wysokim poziomie. Nie przeszkodziły mu w tym atmosfera legendarnego Spodka, nieprzychylność publiki oraz inne rzeczy. Indywidualnie młody reprezentant Teamu Spirit był nie do zdarcia i stolicę Górnego Śląska opuszczał, przodując niemal we wszystkich statystycznych klasyfikacjach.

Okazuje się jednak, że kariera Rosjanina mogła się potoczyć zupełnie inaczej. A wszystko z uwagi na oferty, które donk miał otrzymać. O wszystkim napisał Aleksey "OverDrive" Biryukov, znany leaker, który jednocześnie współpracuje ze Spirit. Przyznał on, iż już w 2023 roku zainteresowanie Kryshkovetsem wyraziło kilka potężnych marek. To przede wszystkim Team Vitality oraz G2 Esports. W tej drugiej ekipie donk mógłby spotkać inne cudowne dziecko rosyjskiego CS-a, Ilyę "m0NESY'EGO" Osipova. Ruchy ze strony popularnych Samurajów miały nastąpić jesienią ubiegłego roku. To wskazywałoby, że to nie Nemanja "nexa" Isaković był pierwszym wyborem w kwestii zastępstwa dla Justina "jks-a" Savage'a.

W gronie zainteresowanych gwiazdą Spirit miały być również TSM oraz Team Falcons, chociaż ten ostatni chciał umieścić 17-latka w swojej akademii. Dziś trudno wyrokować, w jakim miejscu były MVP IEM Katowice 2024, gdyby przeszedł do jednej z wyżej wymienionych ekip. Ale można założyć, iż nie żałuje on, że do żadnego transferu nie doszło.