sdy tymczasowo wykluczony przez chorobę

Niemniej już dziś wiemy, że Monte przystąpi do rywalizacji osłabione. – Drodzy kibice i Ukraińcy. W tak trudnych czasach wszyscy jesteśmy wystawiani przez los na próby i nieoczekiwane okoliczności. Niestety sdy czuje się bardzo chory i nie będzie on w stanie grać przynajmniej podczas pierwszego dnia turnieju. Gizmy, który jest członkiem akademii Monte Gen i ma już doświadczenie na RMR-ze, zastąpi Viktora. Sam Vitya powróci, jak tylko poczuje się lepiej. Dlatego też bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy waszego wsparcia, dopingujcie nam. Chwała Ukrainie! – ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych trener zespołu, Sergey "⁠lmbt⁠" Bezhanov. I jest to bez wątpienia spory cios.

Viktor "⁠sdy⁠" Orudzhev zasilił Monte w styczniu 2023 roku po nieudanej przygodzie z Natus Vincere. I szybko stał się ważnym elementem zespołu. Dość powiedzieć, że od momentu jego transferu z obecnych zawodników jedynie Volodymyr "Woro2k" Veletnjuk osiągnął lepszy rating. A co z jego zastępcą? Jack "Gizmy" von Spreckelsen wiosną ubiegłego roku zagrał wraz z Viperio na RMR-ze przed BLAST.tv Paris Major 2023, ale bez większego sukcesu. Generalnie zresztą 19-letni Brytyjczyk nie posiada ani zbyt dużych osiągnięć, ani doświadczenia. Trudno zatem powiedzieć, jak poradzi on sobie pośród Szymona "kRaSnaLa" Mrozka i spółki podczas walki o PGL Major Copenhagen 2024.

Skład Monte na RMR-a prezentuje się następująco:

Monte Volodymyr "Woro2k" Veletniuk
Sergiy "DemQQ" Demchenko
Szymon "kRaSnaL" Mrozek
Alexander "br0" Bro
Jack "Gizmy" von Spreckelsen
Sergey "⁠lmbt⁠" Bezhanov (trener)

Europejskie Regional Major Ranking A odbędzie się między 14 lutego a 17 lutego. Podczas zmagań 8 formacji wywalczy awans na PGL Major Copenhagen 2024, czyli pierwsze w historii mistrzostwa świata w grze Counter-Strike 2. Kolejne 3 drużyny pojawią się natomiast w drabince ostatniej szansy.

PGL CS2 RMR Europe B