Finały Ultraligi TFT czasem rozstań

Wielki finał rozpoczął się triumfem na arenie Filipa "Fifka" Obajtka, który po serii porażek na początku sezonu udowodnił, że jego miejsce w Ultralidze było w pełni zasłużone. Niemniej kolejne rundy w jego wykonaniu prezentowały się niezbyt ciekawie. Dopiero ostatnia pomogła mu odzyskać nieco punktów i pozwoliła mu uplasować się na piątym miejscu, lecz to nie gwarantuje miejsca w kolejnej odsłonie wydarzenia. Z identycznym wynikiem zakończyli też Bartek "Zbrojson" Zbroja oraz Szymon "Shreddin" Jakubowski. O ich pozycjach w tabeli zadecydowały wyłącznie tie-breaki. Poza turniejem znalazł się również nasz reprezentant na Rising Legends Finals, Kacper "shircane" Piśniak. Choć dotychczas prezentował on niesamowicie wyrównany poziom i udało mu się przejść przez trudy kwalifikacji do mistrzostw Europy, tu zakończył na ostatniej lokacie, mając raptem dziewiętnaście punktów na swoim koncie.

traviscwat ponownie tryumfuje

Niezaprzeczalnie największą klasę w secie 10 zaprezentował Andrzej "traviscwat" Fiks. Już w zapowiedzi turnieju wspomnieliśmy, że jego perspektywy na sukces są dość duże. Nikt się raczej jednak nie spodziewał, że kompletnie zdominuje on swoich przeciwników. Przewaga punktowa między nim a wicemistrzem wynosiła na koniec rozgrywek aż dziesięć punktów. Tym samym obronił on wypracowany w ubiegłym sezonie tytuł mistrza polski, a już dzisiaj rozpocznie też swoją walkę o tytuł mistrza EMEA. U jego boku w następnej edycji ujrzymy jeszcze drugiego reprezentanta Z10, byłego mistrza kraju oraz Europy, Nadima "Leloucha" Maani. Z miejsca trzeciego i czwartego, z taką samą liczbą punktów, listę uczestników sezonu ósmego zasilą także kolejno Tymoteusz "stinkyabuser" Kniter oraz Mateusz "alanzq" Jasiński.

Wyniki po zakończeniu rozgrywek:

1. traviscwat 38
2. Lelouch 28
3. Stinkyabuser 28
4. alanzq 28
5. Fifek 25
6. Zbrojson 25
7. shreddin 25
8. shircane 19

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących szóstego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.