Snax i GamerLegion przegrywają na ostatniej prostej

Snax i spółka sobotę zaczęli od zwycięstwa. GamerLegion po dwóch mapach rozprawił się bowiem z GUILD Eagles, zarówno na Vertigo, jak i na Mirage'u triumfując 13:11. Dzięki temu zespół naszego rodaka dostał się do finału eliminacji ostatniej szansy. W tym na jego drodze stanęli 9Pandas, którzy w przeciwieństwie do GL nie mieli "w nogach" poprzedniego spotkania, bo ostatni swój mecz rozegrali wczoraj.

Niemniej na serwerze nie było tego widać, bo ostatecznie obie ekipy szły ze sobą łeb w łeb. Ba, na Overpassie to Snax i jego partnerzy byli górą 16:14. Niestety potem przyszły Ancient i Nuke. Ta pierwsza mapa zakończyła się wygraną Rosjan 13:8. Na drugiej natomiast GamerLegion wracał z wyniku 1:9. I chociaż okoliczności nie były łatwe, to dowodzona przez Polaka ekipa po fenomenalnej drugiej połowie była o krok od doprowadzenia do dogrywki! Ale w najważniejszym momencie obrona zespołu Pogorzelskiego posypała się, a scoreboard, zamiast 12:12, wskazał 13:11 na korzyść rosyjskich Pand. A to oznacza, że zamiast Snaxa to Denis "seized" Kostin będzie miał szansę, by po wielu latach ponownie zawalczyć o mistrzostwo świata w CS-ie.

Na ten moment pewne miejsca na PGL Major Copenhagen 2024 są takie ekipy:

9Pandas AMKAL Esports ApeksApeks Cloud9
ECSTATIC ENCE Eternal Fire FaZe Clan
G2 Esports Heroic MOUZ Movistar KOI
Natus Vincere SAW Virtus.pro Team SpiritTeam Vitality

PGL Major Copenhagen 2024 odbędzie się między 17 a 31 marca w stolicy Danii, Kopenhadze. Łączna pula nagród wyniesie 1,25 miliona dolarów. Triumfatorzy zgarną nie tylko czek o wartości 500 tysięcy dolarów, ale także otrzymają zaproszenie na BLAST Premier World Final 2024.

PGL CS2 RMR Europe B