Z akademii, poprzez Monte, do głównego zespołu

Do Astralis przyszedł bowiem Alexander "br0" Bro. Chociaż właściwsze byłoby tutaj określenie "powrócił", bo 21-latek w przeszłości był już związany z rodzimą organizacją. Między grudniem 2022 a lipcem 2023 grał w jej akademii. Wraz z nią triumfował nawet w Y-Games PRO Series 2023 i CCT North Europe Series #4. Następstwem tego był transfer do Monte, które szukało wtedy następcy Mohammada "BOROSA" Malhasa. Padło właśnie na Duńczyka, który u boku m.in. Szymona "kRaSnaLa" Mrozka odniósł kilka sukcesów. Mowa tutaj choćby o półfinale ESL Pro League Season 18 i Thunderpick World Championship 2023. Ale też o wicemistrzostwie Roobet Cup 2023 czy też wreszcie triumfie na ESL Challenger Jönköping 2023. Niemniej niedawno przyszło też ogromne rozczarowanie, jakim był brak awansu na PGL Major Copenhagen 2024.

Jestem szalenie szczęśliwy, że wracam do Astralis – zapewnił br0 w oficjalnym oświadczeniu dla strony internetowej organizacji. – Gdy twierdzę, że to fantastyczna organizacja, to wiem, o czym mówię. Dlatego naprawdę bolesne jest, że zabraknie jej na Majorze, gdyż wiem, jak wiele to znaczy dla wszystkich tutaj. Jednakże to stworzyło szansę dla mnie i zrobię wszystko, by pokazać, że jestem dla zespołu najlepszym wyborem. Wiedzą oni, kogo pozyskują, a ja wiem, co oznacza gra tutaj oraz bycie częścią Astralis. Chociaż z szacunkiem podchodzę do gry u boku tak utalentowanych graczy i presji związanej z byciem tutaj, to wiem jednocześnie, że mogę zrobić różnicę. Taki właśnie jestem jako osoba oraz jako gracz i jestem szalenie podekscytowany tym, że zaraz zaczynamy – dodał 21-letni gracz.

dev1ce nowym prowadzącym!

Niemniej br0 to nominalny rifler. Tymczasem szeregi Astralis opuścił wczoraj Benjamin "blameF" Bremer, który dotychczas sprawował obowiązki prowadzącego. Dlatego też nowego IGL-a postanowiono poszukać wśród już zatrudnionych zawodników. Padło finalnie na tego najbardziej doświadczonego. Tak więc od teraz za prowadzenie odpowiedzialny będzie Nicolai "dev1ce" Reedtz. To zaskakująca decyzja, tym bardziej, gdy spojrzy się na to, co 19-krotny zdobywca nagrody MVP od HLTV ostatnio pisał. Przypomnijmy, że jeszcze w trakcie pechowego dla AST Regional Major Ranking dev1ce stwierdził, że obecnie nie ma żadnej frajdy z gry. Dodatkowo podczas spotkań widać było jego frustrację, gdy po nieudanych zagraniach potrafił np. uderzyć w monitor.

Zawsze byłem drugim dowodzącym i prawą ręką zarówno dla Lukasa, jak i Benji. Gdy więc doszło do zmiany, to naturalnie w zespole pojawiło się pytanie, czy widzę siebie jako IGL-a. To oczywiście bardzo odmienna rola, bo IGL ma więcej obowiązków zarówno na, jak i poza serwerem. Ale to dla mnie odpowiedni moment. Widzę też szansę, by jeszcze bardziej robić to, co kocham najbardziej na świecie, jeszcze dłużej grając w CS-a na najwyższym poziomie. To szalenie mnie motywuje, bo nie zamierzam robić tego tylko przez kilka lat – gra w CS-a to moje odwieczne marzenie! – zapewnił Reedtz.

Wejście w nowy rozdział mojej kariery naprawdę mnie ekscytuje. Jest to rola, w której widzę siebie przez wiele kolejnych lat. Najtrudniejsze jest dla mnie, by poprosić kibiców Astralis o cierpliwość, bo już przez ostatnie 3 lata wykazywali się oni ogromną cierpliwością. Dlatego też jestem w pełni zaangażowany i chociaż to coś nowego, to jednocześnie na wiele sposobów jest to kontynuacja mojego rozwoju. Mam dookoła siebie grupę znakomitych gracz i czuję z zespołu ogromne wsparcie. Wiem, że już to mówiliśmy, ale naprawdę wierzę w ten skład i jestem super zmotywowany, by dać z siebie wszystko w mojej nowej roli – zakończył dev1ce.

Skład Astralis prezentuje się następująco:

astralis Nicolai "dev1ce" Reedtz
Victor "⁠Staehr⁠" Staehr
Martin "stavn" Lund
Jakob "jabbi" Nygaard
Alexander "br0" Bro
Casper "ruggah" Due (trener)