Samsung Galaxy Ultraliga Wiosna 2024 jest kolejną edycją wspieranej przez producenta tytułu – firmę Riot Games – oficjalnej ligi regionalnej League of Legends. To flagowa pozycja stacji Polsat Games, która niezmiennie od 5 lat gromadzi kibiców esportu w Polsce przy transmisjach na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie. Zmagania można oglądać równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach Twitch.tv i YouTube.

Na ten dzień fani Samsung Galaxy Ultraligi czekali od dawna. Dwie najlepsze drużyny z regionu powalczą o tytuł mistrza na imprezie offline pod okiem tłumu entuzjastów polskiego League of Legends. Tuż po wielkim finale Ultraligi rozpocznie się Watch Party LEC by Santander Bank Polska. Organizatorzy wydarzenia wspólnie z Bankiem Santander – oficjalnym partnerem rozgrywek League of Legends EMEA Championship – przygotowali gratkę również dla fanów rozgrywek wyższego szczebla. Wspólne kibicowanie najlepszym drużynom w Europie oznacza więc, że to nie tylko finałowy lan, ale przede wszystkim wypchany po brzegi esportem event dedykowany fanom League of Legends.

Oprócz esportowych emocji na obecnych czeka szereg atrakcji od organizatora, agencji FRENZY, oraz partnerów wydarzenia. W trakcie imprezy uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska partnerów, gdzie wezmą udział w quizach i konkursach z nagrodami, kupią pamiątkowy merch oraz zbiją piątkę z najważniejszymi osobistościami polskiej sceny League of Legends. Dodatkowym smaczkiem dla kibiców obecnych na miejscu oraz tych śledzących rozgrywki na kanałach Polsat Games będzie komentarz prowadzony bezpośrednio z Klubu Stodoła.

Harmonogram fazy playoff:

12.03 – 14.03, 17:45: TV & online Polsat Games
23.03, 10:00: offline Klub Stodoła | 11:30: TV & online Polsat Games

To historyczny moment dla polskiego League of Legends. Organizowaliśmy Watch Party i lany ultraligowe, ale to pierwsze od wielu lat wydarzenie, podczas którego spotkają się setki najbardziej zapalonych fanów esportowego LoL-a w Polsce – komentuje Adam Mikołajczyk, Project Manager FRENZY. – Mam nadzieję, że wszyscy kibice spędzą ten dzień razem z nami i wspólnie zadbamy o to, żeby wygrał esport.

Oficjalne wydarzenie: LINK

Źródło: informacja prasowa