paTiTek zagra z Sentinels

Do Madrytu przybędzie wszak Patryk "paTiTek" Fabrowski. Były zawodnik G2 Esports przed tym sezonem powrócił do Teamu Heretics, gdzie miał pełnić rolę szóstego zawodnika. Ostatecznie jednak znalazł się on w podstawowym składzie formacji i wraz z nią zajął drugie miejsce na zawodach Kickoff w VALORANT Champions Tour w regionie EMEA. To sprawiło, że paTiTek i Heretycy dostali się na turniej Masters. Ten zacznie się dla nich od meczu z rywalem zza oceanu. Naprzeciwko TH staną bowiem Sentinels. Ci po fatalnej kampanii 2023 dokonali personalnej przebudowy i ta przyniosła widoczne efekty. Wszak podopieczni Adama "kaplana" Kaplana finiszowali na pierwszej lokacie w VCT Americas Kickoff.

Drugim przedstawicielem regionu EMEA poza Heretics będzie Karmine Corp. Zawodnicy francuskiej organizacji w pierwszej rundzie skrzyżują miecze z FPX. W swojej części świata Feniksy ustąpiły jedynie Edward Gaming, które również przyleci do stolicy Hiszpanii. A zmagania zacznie od starcia z Paper Rex. Ponadto czeka nas również mecz Gen.G Esports z LOUD, czyli półfinalistą ubiegłorocznych mistrzostw świata. Na koniec warto wspomnieć również o formacie. W pierwszej fazie wykorzystany zostanie system szwajcarski, w którym każda z drużyn rozegra od dwóch do trzech spotkań BO3. Dwa zwycięstwa oznaczać będą awans do play-offów, natomiast dwie porażki równoznaczne będą z eliminacją.

Lista uczestników VALORANT Masters Madrid 2024:

Karmine Corp vs FPXFPX Edward Gaming vs Paper Rex
Gen.G Esports vs LOUDLOUD SentinelsSentinels vs Team Heretics

VALORANT Masters Madrid 2024 odbędzie się między 14 a 24 marca w Hiszpanii. Będzie to jeden z dwóch turniejów Masters w tym sezonie – drugi będzie mieć miejsce na przełomie maja i czerwca w Szanghaju. Dodatkowo madrycka impreza będzie jedną z ważniejszych okazji do gromadzenia punktów, które potem będą kluczowe w kontekście awansów na mistrzostwa świata.