fot. FRENZY/Jakub Stańdo
League of Legends

Ruszają play-offy Ultraligi. Na początek Zero Tenacity vs Anonymo

Michał Rosiak12.03.2024, godz. 11:36

Już dziś rozpocznie się faza pucharowa wiosennego splitu Samsung Galaxy Ultraligi. Co więcej, przed nami starcie dwóch zdecydowanie najsilniejszych ekip w lidze. Orbit Anonymo podejmie Zero Tenacity w finale drabinki wygranych.

Orbit Anonymo vs
(18:00, BO5)
Zero Tenacity

Zero Tenacity mocniejsze na papierze

Gdy ogłoszono składy w Ultralidze, wszyscy zgodnie stwierdzili, że murowanym faworytem do mistrzostwa jest Zero Tenacity. W końcu w szeregach Z10 znalazło się aż dwóch mistrzów EMEA Masters z niedawnych edycji tego turnieju. Dániel "bluerzor" Subicz sięgnął po triumf wraz z Teamem Heretics latem 2022 roku. Za to Emre "Kofte" Akça świętował zwycięstwo wiosną 2023 roku. Wszystko dopełnili zaś cenieni za granicą Polacy: Dawid "Melonik" Ślęczka, Franciszek "HARPOON" Gryszkiewicz oraz Robert "Erdote" Nowak. Kolektyw Anonymo prezentował się nieco gorzej. Jedynym nowym nabytkiem formacji był Adrian "Afroboi" Kaymer, dla którego największym sukcesem było zajęcie 6. miejsca w Prime League.

Anonymo górą w bezpośrednich spotkaniach

Papier jednak bywa mylący, a OAE udowodniło, że zgranie czterech aktualnych mistrzów Ultraligi to najlepsza droga do wygranych. W bezpośrednich starciach to właśnie Anonymo potrafiło znaleźć sposób na Z10. W obu przypadkach w początkowej fazie gry prowadziło Zero Tenacity, aczkolwiek później w walkach drużynowych Michał "Roison" Dubiel i Hasan "Neramin" Samarsın zadawali masę obrażeń, raz za razem odnajdując świetne pozycje. Polski środkowy w obu pojedynkach wykręcił łącznie statystyki 8/1/18 Karmą oraz Xerathem, a turecki strzelec zdominował rywali Xayah oraz Kai'Są, kończąc z łącznym bilansem 16/6/12.

W play-offach, co podkreślali zawodnicy obu drużyn, za Zero Tenacity przemawia zmienny styl gry. Anonymo cały czas gra w ten sam sposób i może być zbyt przewidywalne w seriach BO5. Z drugiej zaś strony pula bohaterów, jaką dysponuje OAE, jest ogromna. Zapowiadają się wielkie emocje, a to prawdopodobnie tylko przedsmak wielkiego finału, który odbędzie się w Warszawie w klubie Stodoła. Wygrany z tego spotkania zapewni sobie udział w tym wydarzeniu, a przegrany zagra mecz o wszystko przeciwko Back2TheGame lub Forsaken.


Transmisję ze spotkań Samsung Galaxy Ultraliga 2024 Spring możecie zobaczyć na kanałach Polsat Games na YouTube oraz na Twitch. Relację z całego turnieju możecie zaś śledzić, klikając w ten baner:

Ultraliga Spring 2024 – relacja tekstowa