"CS zawsze był w mojej głowie"

Nivera po tym, jak opuścił Karmine Corp, potwierdził oficjalnie, że wraca na scenę Counter-Strike'a! – Dzisiejszy dzień rozpoczyna nowy rozdział, gdyż za porozumieniem stron przedwcześnie rozwiązałem mój kontrakt z KC. To pozwala mi realizować moje marzenia w CS-ie jako wolny zawodnik. Ta gra zawsze była w mojej głowie i decyzja o podjęciu tego kroku nie była łatwa. Taka zmiana zawsze powoduje pewne obawy, ale wierzę, że to dla mnie najlepsza decyzja, bym mógł realizować się w tym, co kocham najbardziej. Jestem bardzo zmotywowany i pewny, że mogę osiągnąć wielkie rzeczy – stwierdził 22-latek w opublikowanym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych.

Nivera wraca do korzeni

W przeszłości Nivera reprezentował w CS-ie Team Heretics. Z kolei w 2020 roku dołączył do słynnego Teamu Vitality, który w trudnym covidowym czasie zatrudnił go jako szóstego zawodnika. Dzięki temu Belg mógł dołożyć swoją cegiełkę do triumfów podczas BLAST Premier Fall 2020 czy też Intel Extreme Masters Beijing 2020. Nigdy jednak nie wskoczył on na stałe do podstawowej piątki i niespełna rok później opuścił on organizację. Następnie Benrlitom związał się z Teamem Liquid, ale już w VALORANCIE. Tam spotkał swojego starszego brata, Adila "ScreaMa" Benrlitoma, i wraz z nim finiszował w czołowej czwórce VALORANT Champions 2021. Potem obaj oni trafili też do Karmine Corp, ale tam nie udało im już odnieść się większych sukcesów.

VALORANT odegrał znaczącą rolę w moim życiu i karierze. I jestem niezmiernie wdzięczny za możliwości, które mi dał. Najważniejszą z nich była możliwość gry u boku mojego brata, co było moim marzeniem od czasów dzieciństwa. Chcę wyrazić moją wdzięczność w stosunku do wszystkich, którzy wspierali mnie w trakcie tej podróży. Specjalne podziękowania kieruję do niesamowitych osób, z którymi miałem przyjemność grać w poprzednich drużynach. Będę nadal im kibicować, a przed nimi bez wątpienia niezapomniane chwile – przyznał Nivera. Jednocześnie belgijski gracz zapewnił, iż poszukuje już nowego zespołu w CS-ie, a w międzyczasie oddaje się grindowi.