GamerLegion GamerLegion 13 : 8
(Overpass)
AMKAL Esports

Snax i GamerLegion górą

Snax i spółka po wygraniu pistoletówki szybko dołożyli do swojego dorobku kolejne oczko. Był to udany początek, ale AMKAL bynajmniej nie pozostawało bierne. Zamiast tego Rosjanie skrzętnie odpowiedzieli na poczynania GamerLegionu i nim zdążyliśmy się przywiązać do przewagi drużyny naszego rodaka, ta stała się tylko wspomnieniem. Ekipa z Europy Wschodniej natomiast kontynuowała punktowanie i po pierwszej połowie to ona znajdowała się na czele. Przewaga 7:5 po stronie atakującej wyglądała dla graczy rosyjskiej organizacji jak całkiem przyjemna zaliczka. Nikt chyba nie spodziewał się dalszego obrotu spraw.

A te wyglądały tak, że po zmianie stron AMKAL... kompletnie zniknęło z radarów. To znaczy, sami zawodnicy faktycznie przebywali nadal na serwerze, ale niewiele z tego wynikało. Z kolei Snax i spółka całkowicie przejęli inicjatywę, raz po razie rozstawiając swoich oponentów po kątach. Szczególnie przodował w tym Sebastian "volt" Maloș, czyli autor 18 eliminacji. Sam GamerLegion natomiast zgarnął aż siedem rund z rzędu. Dopiero po takim laniu AMKAL na chwilę się obudziło, ale nie miało to znaczenia. Po chwili GL wyprowadziło kończący cios, przypieczętowując swój triumf w stosunku 13:8. Tym samym zespół Pogorzelskiego postawił pierwszy krok na drodze do kolejnego etapu Majora.


Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Copenhagen 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

PGL Major Copenhagen 2024