FearX może wykorzystać błędy KDF

Pięć miejsc w play-offach LCK jest już zaklepanych. Pewni swojej gry w fazie pucharowej ligi koreańskiej są już Gen.G Esports, T1, Hanwha Life Esports, kt Rolster oraz Dplus KIA. Dla trzech formacji natomiast split już się kończy. Są to Nongshim RedForce, DRX oraz OKSavingsBank BRION. Zostały zatem dwie ekipy i jeden bilet. Walka toczyć będzie się między Kwangdong Freecs a FearX. W czystej teorii w lepszej sytuacji znajdują się Moon "Cuzz" Woo-chan i spółka. Ci bowiem mają jedną wygraną więcej na swoim koncie. W ostatnich tygodniach jednak radzą sobie fatalnie, notując aż cztery porażki z rzędu. Co gorsza, w tym tygodniu będą musieli mierzyć się z DK oraz KT, czyli zespołami z górnej części stawki.

To stwarza szansę dla FOX. Song "Clear" Hyeon-min i jego kompani co prawda tracą, póki co, względem KDF oczko, ale mają za to znacznie łatwiejszy terminarz. Na ich drodze w ostatniej rundzie LCK staną reprezentanci NS oraz BRO. Mówimy tutaj zatem o kolejno ósmej i dziesiątej drużynie w stawce. Jeśli zatem wszystko potoczy się tak, jak sugerują zajmowane obecnie miejsca przez wspomniane ekipy, to Lisy przeskoczą Freecs w klasyfikacji i odbiją im niemal pewny awans.

Kto dołączy do Gen.G i zapewni sobie top 2 LCK?

I choć większość spotkań w tym tygodniu rozgrywać będzie się o tzw. pietruszkę, to niektóre ekipy będą rywalizować jeszcze o lepsze rozstawienie w play-offach. Mowa tutaj o przedstawicielach T1 oraz Hanwha Life Esports. Ci bowiem mają na ten moment taki sam wynik. Między nimi zatem toczyć się będzie bój o zapewnienie sobie drugiej lokaty w stawce. Nie można jednak ukryć, że to Lee "Faker" Sang-hyeok i jego brygada będą mieli łatwiejsze zadanie w tej kolejce. Wszak ci staną w szranki z Nongshim RedForce i DRX, czyli czerwoną latarnią ligi. HLE z kolei będzie musiało stawić czoła kt Rolster i Dplus KIA.

Harmonogram 9. tygodnia rozgrywek LCK:

20 marca
9:00 DRX DRX, LCK vs gen.g, geng, gen logo Gen.G Esports BO3
11:30 Nongshim RedForce vs T1 BO3
21 marca
9:00 kt Rolster kt rolster, LCK vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
11:30 Dplus KIA Dplus KIA, LCK vs Kwangdong Freecs BO3
22 marca
9:00 Gen.G Esports gen.g, geng, gen logo vs OKSavingsBank BRION BO3
11:30 Nongshim RedForce vs FearX BO3
23 marca
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Dplus KIA, LCK Dplus KIA BO3
11:30 DRX DRX, LCK vs T1 BO3
24 marca
9:00 FearX vs OKSavingsBank BRION BO3
11:30 kt Rolster kt rolster, LCK vs Kwangdong Freecs BO3

Transmisję z rozgrywek można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.