Team Vitality
1:0 Karmine Corp
Photon
Aatrox
Cabochard
Gnar
Daglas
Rell
Bo
Lee Sin
Vetheo
Orianna
SAKEN
Ahri
Carzzy
Twisted Fate
Upset
Senna
Hylissang
Camille
Targamas
Nautilus

Świetny początek w wykonaniu Vitality

Znacznie lepszy początek zanotowali gracze Vitality, a dokładnie dolnoalejkowicze. Pierwszą krew samodzielnie przelał Zdravets "Hylissang" Galabov grający Camille, a sekundy później Matyáš "Carzzy" Orság pokonał wrogiego wspierającego. Kolejna wymiana na bocie zakończyła się już jeden za jednego. Niemniej Pszczoły prowadziły zarówno w złocie, jak i w kwestii neutralnych stworów. Miarą różnicy klas niech będzie fakt, że VIT zniszczyło siedem osłon wrogich wież, zaś KC... zero. Jeszcze przed pojawieniem się Nashora na mapie jednak ekipa Eliasa "Upseta" Lippa zebrała się na odpowiedź i wyeliminowała trzech graczy, nie tracąc przy tym ani jednego, co mogło być dobrym prognostykiem dla rzeszy fanów z Francji.

Cudu nie było – KC z piątą porażką

Mogło, ale nie było. Dwie minuty później do głosu znów doszło Vitality, które skupiło wszystkie swoje siły na Nashorze i pokonało bestię, jeszcze zanim oponenci mogli realnie zagrozić. Co więcej, w późniejszej bitce śmierć poniosło trzech graczy KC, a to w konsekwencji oznaczało trzeciego smoka dla Pszczół. Mając blisko 10 tysięcy złota przewagi, gracze VIT zaczęli pukać do bram czerwonej bazy. Z kolei po wyłączeniu wrogiego wspierającego gładko zniszczyli wieże i inhibitory na midzie oraz na topie. Niespełna 2 minuty po tym padł również ostatni inhibitor, a gdy udało się wyłączyć Targamasa po raz szósty w tym starciu, Vitality nawet nie kwapiło się powrotem do bazy. KC próbowało jeszcze coś wskórać, ale nie miało już żadnego asa w rękawie. Zamiast tego musiało pogodzić się z kolejną porażką w tym splicie.


To było ostatnie starcie w ramach League of Legends EMEA Championship zaplanowane na dziś. Kolejna dawka emocji już jutro – w menu między innymi spotkanie Teamu BDS z MAD Lions KOI oraz Teamu Heretics z Karmine Corp. Pełny harmonogram i inne informacje dotyczące tego splitu LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru. Wszystkie jutrzejsze zmagania będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games na Twitchu, w serwisie YouTube, ale też podczas oficjalnego watch party, które odbędzie się w warszawskiej Stodole zaraz po wielkim finale Ultraligi.

LEC 2024 Spring