Team Vitality 0:1 GIANTX

GIANTX wciąż w grze o play-offy LEC

Początek dzisiejszej LEC-owej potyczki nie poszedł po myśli Daglasa i całego Vitality. GIANTX zgarnęło bowiem dla siebie dwa szybkie zabójstwa. I choć polski leśnik zaliczył udaną wizytę na górnej alei, to po chwili jego współtowarzysze z bota raz jeszcze oddali swoje życia. Przewaga ekipy Andreia "Odoamne" Pascu nie była jednak kolosalna, a Pszczoły wciąż miały polisę ubezpieczeniową na późniejsze etapy gry w postaci Smoldera. Ten nie tylko powoli zbierał ładunki swojej umiejętności biernej, ale też w kolejnej potyczce posilił się eliminacją, która pozwoliła Matyášowi "Carzzy'emu" Orságowi nieco zbliżyć się w złocie do bezpośredniego rywala. Potrzeba było tylko czasu. I to całkiem sporo czasu.

GX groziło zaś perspektywą wczesnego przejęcia Duszy Smoka Górskiego. Wszak w 18. minucie na koncie formacji rumuńskiego toplanera znajdowały się już trzy bestie. I rzeczywiście, groźba została spełniona. Giganci zgarnęli nie tylko czwartego drake'a, ale również trzy pszczele głowy, co otworzyło im prostą drogę do Nashora. Nic nie zapowiadało tego, żeby VIT miało jeszcze powrócić do tego spotkania. Nic, oprócz... no właśnie, Smoldera. Czeski strzelec zdołał uratować walkę, która rozpoczęła się dla jego zespołu kiepsko. Po chwili jednak odzyskane nadzieje wyparowały ponownie, a GIANTX również powitało w swoich szeregach smoka – Smoka Starszego. I choć rozgrywka nie zakończyła się podczas trwania jego wzmocnienia, to kolejna przegrana potyczka przypieczętowała losy Pszczół i umocniła pozycję ich rywali we wciąż trwającej walce o play-offy.


Już za chwilę Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik wraz z MAD Lions KOI podejmą Team BDS. Transmisję z tego i wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring