Fnatic
0:1 MAD Lions KOI
Oscarinin
K'Sante
Myrwn
Udyr
Razork
Volibear
Elyoya
Rell
Humanoid
Taliyah
Fresskowy
Ahri
Noah
Kai'Sa
Supa
Zeri
Jun
Leona
Alvaro
Renata Glasc

Lwy z czystym zwycięstwem na koniec fazy zasadniczej LEC

To właśnie polski midlaner przelał pierwszą krew w swoim ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej LEC Spring. Z pomocą leśnika ukarał on wysuniętego za daleko Marka "Humanoida" Brázdę i zasilił swoje konto całkiem pokaźnym zastrzykiem gotówki. Priorytet ze środkowej i dolnej alejki pozwolił także Javierovi "Elyoyi" Pradesowi Batalli komfortowo przejąć pierwszego smoka. Jego bezpośredni rywal zajął się natomiast Czerwiami Pustki. Czarno-Pomarańczowi próbowali jeszcze zrewanżować się zabójstwem na bocie, ale Álvaro "Alvaro" Fernández del Amo zdołał zwinnie wymknąć się z objęć śmierci. Obie ekipy nie zamierzały jednak zwalniać tempa i stawiły się do kolejnych potyczek w okolicach środka, które zakończyły się remisem dwóch za dwóch.

Kolejna walka przebiegła zaś stuprocentowo po myśli Lwów. Fnatic zdecydowało się podjąć drugiego smoka w deficycie zawodników, gdyż ich toplaner chwilę wcześniej teleportował na górną linię. MDK w konsekwencji wymazało z mapy całą czwórkę zagubionych przeciwników. Rozpędzony Fresskowy do spółki z Davidem "Supą" Martínezem Garcíą roznosili swoich oponentów przy każdej możliwej okazji. Hiszpański strzelec z kolejnych zamieszek wyszedł nawet bogatszy o pentakilla. FNC nie starczyło pary, żeby chociaż podejść w okolice Barona. Ten bez żadnej dyskusji trafił do MAD Lions, którzy już w pierwszym natarciu zniszczyli inhibitor. Drugie natarcie natomiast okazało się ostatnim – Humanoid i spółka nie byli w stanie wytrzymać nacisku i po 24 minutach spotkania mogli jedynie patrzeć w szarych barwach na upadający Nexus i oddalające się szanse na pierwsze miejsce fazy zasadniczej LEC.


Już za chwilę na naszych ekranach G2 Esports kontra Team Vitality. Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring