Team WE zgarnia ostatnią przepustkę do play-offów LPL

Zanim rozpoczęła się dziewiąta runda rozgrywek w LPL, to 15 drużyn było już pewnych swojego losu. O być albo nie być natomiast walczyły jeszcze dwie formacje – Team WE oraz ThunderTalk Gaming. W znacznie lepszej sytuacji znajdowali się Chu "FoFo" Chun-Lan i spółka, którzy mieli nie tylko punkt przewagi nad TT, ale także rywalizowali w tym tygodniu z łatwiejszym przeciwnikiem. Wszak po drugiej stronie barykady WE znalazło się Ultra Prime. I niespodzianki nie było, zespół tajwańskiego midlanera błyskawicznie rozprawił się z UP, zapewniając sobie tym samym awans. W efekcie nawet ewentualna wygrana TT Gaming z FPX nic już by nie zmieniła, ale koniec końców i tak brygada Sona "ucala" Woo-hyeona poniosła porażkę z Feniksami.

TES przebojem wbija się na drugą lokatę

Mimo iż spotkań w tym tygodniu LPL nie było zbyt dużo, to byliśmy świadkami wielu roszad w klasyfikacji generalnej. Te wpłynęły mniej lub bardziej na cały obraz. Najważniejsza natomiast zmiana nastąpiła na sam koniec rundy. Wówczas Top Esports mierzyło się z Ninjas in Pyjamas. Ekipa Yu "JakeyLove'a" Wen-Bo bez większych problemów rozprawiła się z Nindżami, zdobywając trzynaste zwycięstwo w tym splicie. Zwycięstwo o tyle ważne, gdyż pozwoliło one TES wskoczyć na drugie miejsce stawki. Tym samym JD Gaming zostało zrzucone na najniższy stopień podium. Formacja 23-letniego strzelca może być szczególnie zadowolona z takiego obrotu spraw, gdyż fazę pucharową chińskich rozgrywek rozpocznie dopiero od czwartej rundy, omijając poprzednie etapy.

Wyniki dziewiątej rundy LPL Spring 2024:

25 marca
10:00 Team WE 2:0 Ultra Prime BO3
12:00 ThunderTalk Gaming 1:2 FPX Esports BO3
26 marca
9:00 Weibo Gaming 2:0 Invictus Gaming BO3
11:00 LGD Gaming 2:0 Royal Never Give UP BO3
27 marca
9:00 Rare Atom 1:2 LNG Esports BO3
11:00 Ninjas in Pyjamas 0:2 Top Esports BO3

Play-offy startują już w niedzielę

Przed nami kilka dni przerwy, ale jak to ma LPL w zwyczaju, niezbyt wiele. W najbliższą niedzielę bowiem rozpocznie się już faza pucharowa rywalizacji. Na start wspomniane już dzisiaj WE stanie w szranki z Oh My God. Kolejnego dnia natomiast Weibo Gaming podejmie Invictus Gaming. Oba starcia rozegrają się w ramach pierwszej rundy zmagań. W zależności od tego, które ekipy będą wychodziły zwycięsko ze swoich potyczek, tak będą malować się kolejne pojedynki. Pełną rozpiskę tego, co będzie działo się aż do końca przyszłego tygodnia macie poniżej.

Harmonogram fazy pucharowej LPL 2024 Spring:

31 marca
12:00 Team WE vs Oh My God BO5
1 kwietnia
12:00 Weibo Gaming vs Invictus Gaming BO5
2 kwietnia
12:00 Ninjas in Pyjamas vs WE/OMG BO5
3 kwietnia
12:00 LNG Esports vs WBG/IG BO5
4 kwietnia
12:00 FPX Esports vs TBD BO5
5 kwietnia
12:00 JD Gaming vs TBD BO5
6 kwietnia
12:00 Bilibili Gaming vs TBD BO5
7 kwietnia
12:00 Top Esports vs TBD BO5

Wszystkie mecze LPL z angielskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach ligi na Twitchu i YouTube.