Polska grupa C

Już w zbiorze A w ESL Pro League znajdziemy prowadzony przez Filipa "NEO" Kubskiego FaZe Clan. Podopieczni polskiego szkoleniowca mierzyć się będą m.in. z Astralis, Cloud9 czy też Virtus.pro. Z kolei w grupie B rywalizować będzie wieloletni klubowy partner NEO, Wiktor "TaZ" Wojtas. Jego podopieczni z G2 Esports skrzyżują miecze choćby z BetBoom Teamem, Teamem Falcons oraz Teamem Vitality. Warto również przywołać zbiór oznaczony literą D. Tam trafili EPL-owi debiutanci, czyli Pera Esports. Ekipa Brajana "DGL-a" Lemechy nie będzie miała łatwego zadania, wszak na jej drodze staną na ten przykład Complexity, Heroic, Natus Vincere oraz Ninjas in Pyjamas. Innymi słowy – duże marki.

Najbardziej polska będzie jednak grupa C. To w niej znajdziemy przecież najlepszy obecnie zespół, który gra po biało-czerwoną flagą, czyli ENCE. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego po niepowodzeniu na Majorze tym bardziej będą dążyć do powtórki z Intel Extreme Masters Katowice 2024. Na własnym terenie polsko-duńska ekipa wypadła świetnie i musi udowodnić, że nie był to jednorazowy wyskok. Jej potencjalnymi rywalami będą inne drużyny naszych rodaków. Mowa tutaj przede wszystkim o MOUZ Kamila "siuhego" Szkaradka. Ale nie tylko, bo w stawce znajdziemy również GamerLegion Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego oraz Monte Szymona "kRaSnaLa" Mrozka.

Grupy ESL Pro League Season 19 wyglądają tak:

Grupa A Grupa B
3DMAX Astralis BetBoom Team G2 Esports
Cloud9 Eternal Fire M80 Sharks Esports
FaZe Clan Fnatic Team Falcons Team Vitality
imperial logoImperial Esports Virtus.pro The MongolZTheMongolZ TYLOO
Grupa C Grupa D
Bad News KangaroosBad News Kangaroos ENCE BIG BOSSBOSS
FORZE Esports FURIA Complexity JeevesJeeves
GamerLegion Monte Heroic Natus Vincere
MOUZ Team Liquid Ninjas in Pyjamas Pera Esports

ESL Pro League Season 19 odbędzie się między 23 kwietnia a 12 maja na Malcie i zaoferuje swoim uczestnikom m.in. bilet na Intel Extreme Masters Cologne 2024.