electroNic nową gwiazdą Virtus.pro

Skład Virtus.pro zasilił bowiem Denis "electroNic" Sharipov. Tym samym 25-latek zakończył swoją przygodę z Cloud9 po zaledwie dziewięciu miesiącach. W tym czasie jego zespół mimo ogromnych nadziei nie osiągnął żadnych znaczących sukcesów. O wiele lepiej pod kątem drużynowym Sharipov radził sobie wcześniej w Natus Vincere. Wszak to z tą ekipą electroNic sięgnął po najcenniejsze trofeum na scenie Counter-Strike'a, czyli triumf na Majorze. Teraz w VP połączy on siły z czteroma rodakami, którzy również mają na swoim koncie mistrzostwo świata w CS-ie. Na papierze Virtusi wzmocnili się więc niemożebnie. Ale też takie wzmocnienie było potrzebne, bo ostatnie wyniki formacji bynajmniej nie zachwycały.

Virtus.pro to czołowy zespół. Rdzeń tego składu wcale nie tak dawno temu wygrał Majora, a wszyscy gracze znajdują się w najlepszym dla siebie okresie i już teraz są gotowi, by wygrywać. Podzielamy te same ambicje i cele. Jestem też podekscytowany koncepcją wspólnej gry z Jame, gdyż jest on jednym z najbardziej wyjątkowych prowadzących w tej grze. Nie mogę się doczekać, by zaadaptować się do mojej nowej drużyny i zacząć robić to, po co tutaj przyszedłem – zdobywać trofea – zapowiedział electroNic. – Przyjście zawodnika o statusie gwiazdy zawsze powoduje ekscytację zarówno w samym klubie, jak i wśród fanów. Denis to osoba doskonale znana w świecie esportu z uwagi na imponującą listę znaczących sukcesów oraz wyjątkowe umiejętności – dodał Nikolai Petrossian, dyrektor generalny organizacji.

mir szuka nowego domu

Niemniej nie wszystkich z pewnością cieszy przyjście Sharipova. Jego transfer oznacza bowiem, że w drużynie zabrakło miejsca dla Nikolaya "mira" Bityukova. Pozyskany w lipcu ubiegłego roku zawodnik wylądował zatem na ławce rezerwowych. – Nikolay był lojalnym i cennym członkiem naszego zespołu i wyrażamy wdzięczność za jego wkład. mir jest otwarty na oferty z innych drużyn – stwierdził Petrossian. Przypomnijmy, że w czasie swojego pobytu w VP Bityukov miał kilkukrotnie okazję, by wznieść mistrzowskie puchary. Udało mu się to podczas FiReLEAGUE Battle 2023 w Buenos Aires oraz ESL Challenger Atlanta 2023.

Skład Virtus.pro prezentuje się obecnie następująco:

Ali "Jame" Djami
Evgeny "FL1T" Lebedev
Petr "fame" Bolyshev
David "n0rb3r7" Daniyelyan
Denis "electroNic" Sharipov
Dastan "dastan" Akbaev (trener)