F1KU i kRaSnal w akcji

Na brazylijskiej scenie zaprezentuje się m.in. Maciej "F1KU" Miklas. OG, którego członkiem jest Polak, ponownie korzystać będzie ze wsparcia Mădălina-Andreia "MoDo" Mirei, który grał z zespołem już na online'owym Skyesports Masters 2024. Tam jego tymczasowa drużyna niespodziewanie sięgnęła po wicemistrzostwo, co z pewnością zaostrzyło apetyty. Tym bardziej że fani OG po wielu miesiącach rozczarowań są z pewnością mocno wyposzczeni. Podobnie jednak wygląda sytuacja drużyny, z którą zmierzą się F1KU i spółka. MIBR wszak w początkowym okresie swojego istnienia był stałym bywalcem największych imprez. Obecnie zaś Brazylijczycy próbują odbudować swoją pozycję, na razie ze zmiennymi efektami.

Ale to wszystko dopiero o 20:00. Kilka godzin wcześniej na serwer wejdzie zaś inny z Polaków, Szymon "kRaSnaL" Mrozek, czyli reprezentant Monte. Co warte zaznaczenia, ukraińska organizacja niedawno zakończyła przebudowę i w Rio de Janeiro zaliczy lanowy debiut w nowym kształcie. Drużynie pomogą awansowani z akademii Jack "Gizmy" von Spreckelsen i Gytis "ryu" Glušauskas. Brytyjczyk, Litwin i ich nowi koledzy staną naprzeciwko paiN Gaming i zdecydowanie nie będą faworytami. Wszak brazylijska piątka dopiero co zaliczyła obiecujący występ na PGL Major Copenhagen 2024, ocierając się o awans do fazy pucharowej. Inny wynik niż triumf gospodarzy będzie zatem sporym zaskoczeniem.

Czwartkowy harmonogram Global Esports Tour Rio 2024:

18 kwietnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

15:30 Monte Monte vs paiN Gaming BO1
17:00 Imperial Esports imperial logo vs Metizport Metizport BO1
18:30 FURIA vs 9z Team BO1
20:00 MIBR vs OG BO1

Półfinał drabinki wygranych

21:30 TBD tbd vs tbd TBD BO1
23:00 TBD tbd vs tbd TBD BO1
19 kwietnia

1. runda drabinki przegranych

00:00 TBD tbd vs tbd TBD BO3

Mecze wraz z portugalskim komentarzem obejrzeć można pod tym adresem. Global Esports Tour Rio 2024 potrwa do 20 kwietnia i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów. Triumfatorzy zawodów zgarną połowę tej sumy. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Global Esports Tour Rio 2024