Bilibili Gaming 3:1 Top Esports

Szansa na rewanż TES w wielkim finale LPL

Przed startem ostatecznego pojedynku w LPL można było przypuszczać, że będzie ono bardzo wyrównane. Wszak obie ekipy ścierały się ze sobą w półfinale i w nim do samego końca nie mieliśmy pewności, kto finalnie zatriumfuje. Wówczas górą było BLG, które zrzuciło TES do drabinki przegranych. Zespół Tiana "Meiko" Ye jednak się nie poddał i w świetnym stylu wyrzucił poprzednich mistrzów rozgrywek – JD Gaming – z wyścigu, samemu awansując do finału. Tym samym dziś doszło do rewanżu.

BLG zdobywa mistrzostwo w dobrym stylu

Rewanżu koniec końców nieudanego, gdyż ponownie to formacja Zhuo "knighta" Dinga była górą. Tym razem jednak nie pozwoliła ona swoim rywalom na zbyt wiele, triumfując nad nimi 3:1. Prawda jest natomiast taka, że starcie to mogło się zakończyć bez straty punktu ze strony BLG. W trzeciej grze Bilibili wypuściło zwycięstwo z rąk, przegrywając mimo sporego prowadzenia. I być może co poniektórzy mogli wtedy upatrywać szans na reverse sweepa, ale do niego nie doszło. Drużyna 23-letniego midlanera dopięła swego w potyczce numer cztery. Tym samym wspomniany środkowy zdołał obronić tytuł mistrza LPL. A to za sprawą tego, że w zeszłym roku dwukrotnie udało mu się to jeszcze będąc częścią JDG.

Wiemy już zatem, że Top Esports swoją przygodę z Mid-Season Invitational rozpocznie od fazy play-in, natomiast BLG rywalizację zacznie bezpośrednio z etapu drabinki. MSI 2024 rozpoczyna się 1 maja. Znani są już wszyscy uczestnicy oraz rozstawienia, poza reprezentantami Brazylii. Tam finałowa potyczka rozegra się dzisiaj o godzinie 18:00. O wyjazd na międzykontynentalny turniej walczyć będą gracze LOUD oraz paiN Gaming.

Końcowa klasyfikacja LPL 2024 Spring:

1. Bilibili Gaming 2 000 000 ¥ + MSI drabinka
2. Top Esports 1 000 000 ¥ + MSI play-iny
3. JD Gaming 500 000 ¥
4. Ninjas in Pyjamas 300 000 ¥
5. FunPlus Phoenix 200 000 ¥
6. Weibo Gaming 200 000 ¥
7. Team WE
8. LNG Esports
9. Oh My God
10. Invictus Gaming
11. Anyone's Legend
12. LGD Gaming
13. ThunderTalk Gaming
14. Royal Never Give Up
15. Rare Atom
16. Edward Gaming
17. Ultra Prime