Zero Tenacity 0:1 Geekay Esports

Fatalny występ w meczu o wszystko na EMEA Masters

Zero Tenacity to jedyna ekipa, która pierwszy dzień EMEA Masters zakończyła bez żadnej wygranej na koncie. Przegrała ona bowiem wszystkie wczorajsze spotkania. Tym samym w dzisiejszych rewanżach na dobrą sprawę nawet potencjalny triumf w każdej z trzech potyczek nie gwarantowałby złotym medalistom Ultraligi awansu do play-offów. Ale nad tym już nie będziemy musieli się głowić. Wszak Robert "Erdote" Nowak i jego towarzysze polegli w pierwszym starciu sobotnich zmagań, przegrywając po raz drugi z Geekay Esports.

Tym razem batalia z wicemistrzami ligi arabskiej był całkowicie jednostronna. Jak jeszcze wczoraj formacja trójki Polaków prowadziła przez lwią część spotkania i dopiero pod koniec zaczęła wypuszczać zwycięstwo z rąk, tak dzisiaj na dobrą sprawę nawet na chwilę nie miała ona przewagi. Świadczyć o tym wszystkim bowiem mógł m.in. rezultat na tablicy z zabójstwami, który wynosił dziewięć dla GK i zero dla Z10. Ostatecznie udało się zgarnąć dwa honorowe zabójstwa, ale przy 19 przeciwników marne to było pocieszenie.

Heretics kończą marzenia Z10

Porażka ta natomiast jeszcze definitywnie nie przekreśliła Zero Tenacity, choć kres był raczej jedynie kwestią czasu. Czas ten upłynął wraz ze zwycięstwem Los Heretics nad Geekay w trzecim dzisiejszym starciu grupy A EMEA Masters. Aby Z10 liczyło się jeszcze co najmniej do kolejnego swojego spotkania, to GK musiało wygrać każdy kolejny mecz. A tak się nie stało. Tym samym następne dwa starcia, najpierw z Beşiktaş Esports, a następnie ze wspomnianymi już Heretykami, Erdote i spółka będą rozgrywać już jedynie o honor.

W grze natomiast ciągle jest drugi reprezentant Ultraligi – Orbit Anonymo. Wicemistrzowie naszych rozgrywek dzisiaj byli w stanie jak na razie wygrać oba swoje pojedynki, najpierw z Eintrachtem Spandau, a później z Lionscreed. W związku z wynikami innych meczów te dwie wygrane nie zapewniły jeszcze awansu Anonimowym. Ci o przejście do play-offów będą musieli bić się bezpośrednio z Gentle Mates około godziny 21:00. Transmisję z tego meczu będziecie mogli śledzić na kanale Polsat Games 2 na Twitchu. Po więcej informacji na temat EMEA Masters 2024 Spring możecie zajrzeć do naszej relacji:

EMEA Masters Spring 2024