Szanghaj zaprasza najlepszych

Zacznijmy od regionu EMEA, który na VALORANT Masters Shanghai reprezentować będzie m.in. Fnatic. Czarno-Pomarańczowi to największa nadzieja Europy na sukces, chociaż trudno nie zauważyć, że zespół ten spuścił ostatnio z tonu. Aż trzy porażki w fazie grupowej VALORANT Champions Tour EMEA i niedawna przegrana z FUT Esports w play-offach pokazują, że Leo "Leo" Jannesson i spółka mają swoje problemy. A skoro o FUT mowa, to warto nadmienić, że Turków również zobaczymy w Chinach. Podobnie zresztą jak Team Heretics, gdzie jednak nie ma już Patryka "paTiTka" Fabrowskiego. Zabraknie za to Karmine Corp, które niedawno zostało wyrzucone za burtę regionalnych rozgrywek.

W rozgrywkach obu Ameryk nie poradziły sobie z kolei ani LOUD, ani też Sentinels! A przecież to ta druga ekipa kilka miesięcy temu triumfowała w Hiszpanii. Tak czy inaczej, w efekcie zza oceanu przybędą Leviatán, 100 Thieves oraz G2 Esports. Dla Samurajów będzie to pierwszy występ na tak znaczącym lanie od czasu przenosin z Europy do Ameryki Północnej. Chiny do gry, podobnie jak na VALORANT Masters Madrid, wystawią FPX i Edward Gaming. Ale nie tylko, bo trzecim reprezentantem gospodarzy będzie raczej mało kojarzona organizacja Dragon Ranger Gaming. Na koniec warto też wspomnieć o regionie pacyficznym. Tam na awans zapracowały sobie T1, Gen.G Esports oraz Paper Rex. Ta ostatnia formacja to, o czym warto pamiętać, ubiegłoroczny mistrz świata.

Lista uczestników VALORANT Masters Shanghai 2024:

100 Thieves Dragon Ranger GamingDragon Ranger Gaming Edward Gaming Fnatic
FPXFPX FUT Esports G2 Esports Gen.G Esports
LeviatanLeviatán Paper Rex T1 Team Heretics

VALORANT Masters Shanghai 2024 odbędzie się między 23 maja a 9 czerwca. Zawody te będą ostatnią szansą na zdobycie punktów VCT, które będą miały kluczowe znaczenie przy rozsyłaniu zaproszeń na tegoroczne mistrzostwa świata w VALORANCIE.