Plotki o roszadach w Vitality

O wszystkich perypetiach dowiadywaliśmy się za pośrednictwem portalu Sheep Esports. Jego redaktorzy informowali nas o zamiarach Vitality. Wszystko zaczęło się w połowie kwietnia, kiedy to niespodziewanie zakomunikowano, że ze swoim miejscem w głównym składzie VIT ma pożegnać się Daglas. Było to dość szokujące, gdyż zespół osiągnął naprawdę niezły wynik w ramach wiosennej edycji LEC, zajmując czwartą lokatę. Jego pozycję zająć miał ówczesny reprezentant Karmine Corp Blue – Linas "Lyncas" Nauncikas. Dla nas jednak najważniejszy był los 18-latka. A wtedy nie było wiadomo, czy Dagiel będzie miał się gdzie podziać.

Nadzieję dały nam kolejne doniesienia. W nich Brieuc "LEC Wooloo" Seeger zapewnił, że nastoletni leśnik pozostanie w organizacji, ale wróci do jej akademii. Tym samym pojawił się kolejny kłopot. Co prawda już nie w odniesieniu do Daglasa, ale do zawodnika, który dotychczas grał dla Vitality.Bee. A był nim Oskar "Selfmade" Boderek. Zajęcie stołka 24-latka oznaczało, że teraz to on pozostał bez pracodawcy.

Organizacja potwierdza

Dziś natomiast czas spekulacji na temat Vitality dobiegł końca. Organizacja w końcu zabrała głos i oficjalnie ogłosiła, że wszystkie wspomniane powyżej zmiany faktycznie znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. – Cieszymy się, że możemy powitać Lyncasa w zespole LEC, ponieważ chcemy kontynuować naszą dobrą trajektorię i dążyć do zakwalifikowania się na Worldsy. [...] Jednocześnie przenosimy Daglasa do akademii, ponieważ chcemy kontynuować z nim współpracę i pomóc mu znaleźć nowy projekt w LEC. Oznacza to również, że Selfmade na razie przechodzi na ławkę rezerwowych. Chcemy mu podziękować za całą jego pomoc i wkład w zespół, a wkrótce przedstawimy więcej informacji na temat jego przyszłości – wyczytujemy w poście drużyny.

Jeśli chodzi jeszcze o Selfmade'a, to jego przyszłość także jest już podobno znana. Z pomocą znowu przyszli redaktorzy Sheep Esports, którzy kilka dni temu dotarli do wieści na temat 24-letniego dżunglera. Boderek zdecydował się bowiem obrać ciekawy kierunek swojej kariery i w przyszłym splicie ma występować w lidze arabskiej. Jego nową drużyną będzie Twisted Minds.

Tak ma wyglądać skład głównej dywizji Teamu Vitality rywalizującej w LEC:

Kyeong "Photon" Gyu-tae
Linas "Lyncas" Nauncikas
Vincent "Vetheo" Berrié
Matyáš "Carzzy" Orság
Zdravets "Hylissang" Galabov
James "Mac" MacCormack

A tak z kolei prezentować się będzie skład akademii w LFL-u:

Kaan "Naak Nako" Okan
Kacper "Daglas" Dagiel
Mateusz "Czajek" Czajka
Josip "Jopa" Čančar
Paul "Stend" Lardin
Kacper "Nahovsky" Merski

Rozgrywki w lidze francuskiej startują w przyszłą środę. Letnia edycja LEC rozpocznie się natomiast za niespełna miesiąc, bo 8 czerwca.