Team Liquid Honda Team Liquid BO5
vs
11:00
T1

Faker kontra (Y)APA o bilet do top 4 MSI lub do domu

Co trzeba przyznać, to to, że łatwo nie będzie. T1 jak na razie nie ma za sobą wybitnych występów na tym MSI, ale klasa zawodników mówi sama za siebie. Wszak niewiele ponad pół roku temu ta sama piątka wygrała mistrzostwa świata, zatem potencjał – choć uśpiony – wciąż drzemie w koreańskich gwiazdach gigantyczny. Liquid natomiast zachowało trzon, który na Worlds 2023 nie poradził sobie najlepiej. Bolesne 0:3 od GAM Esports równało się z powrotem do domu na dość wczesnym etapie fazy Swiss. Wraz z ponownym przyjściem Jeonga "Impacta" Eon-younga i dołączeniem Eoma "UmTiego" Seong-hyeona wiele się jednak zmieniło. TL nie tylko zdołało zdobyć kolejny tytuł League of Legends Championship Series, ale też poskromić wicemistrzów LoL EMEA Championship. Zmianie nie uległo za to podejście Eaina "APY" Stearnsa, który nadal świetnie się bawi, umniejszając swoim kolejnym rywalom.

Czy za słowami pójdą czyny?

Jak do tej pory za jego słowami faktycznie szły czyny. I chociaż Top Esports było poza zasięgiem ekipy amerykańskiego midlanera, to w meczu z Fnatic udało jej się pokazać, że nacisk na aspekty drużynowe jest dobrym rozwiązaniem przeciwko utalentowanym, acz niezdyscyplinowanym przeciwnikom. To może zaś nie wystarczyć, aby pojedynek z T1 również dopisać do listy sukcesów. Im dalej w turniej, tym lepiej zazwyczaj prezentują się srebrni medaliści LoL Champions Korea. Po bliskiej wygranej z G2 Esports przyszła co prawda porażka w starciu z Bilibili Gaming, aczkolwiek najlepsza formacja z LoL Pro League wciąż przez wielu rozpatrywana jest jako główny kandydat do wygrania całego MSI. Lee "Faker" Sang-hyeok i spółka najprawdopodobniej nie dopuszczą zatem do blamażu, którym byłoby otrzymanie biletu powrotnego od drużyny z LCS.


Transmisję z tego oraz wszystkich pozostałych spotkań MSI 2024 będziecie mogli oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat MSI 2024 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru: