Życiowa szansa HeSSZero

Więcej o tym precedensie pisaliśmy już przy okazji pojawienia się plotek na temat dołączenia HeSSZero do ZETY. A takowe ujrzały światło dzienne niespełna miesiąc temu. Według źródeł Brieuca "LEC Wooloo" Seegera, czyli założyciela portalu Sheep Esports, 20-latek miał uzyskać porozumienie z hiszpańską drużyną. I jak to niemal zawsze w przypadku doniesień pracujących tam redaktorów bywa, tym razem także znalazło to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wczoraj bowiem Karwot, jak i piątka jego nowych kolegów, została oficjalnie zaprezentowana na profilu organizacji w mediach społecznościowych.

Polak w składzie z m.in. byłymi graczami LEC i LCS

Kto jeszcze pojawił się w szeregach ZETY poza HeSSZero? Dżunglerem formacji został Will "NoName" Jones, czyli były reprezentant Movistar KOI. Brytyjczyk współpracował tam z innym naszym rodakiem – Igorem "marlonem" Tomczykiem. Na środkowej alejce mamy Prodromosa "Pretty'ego" Kevezitidisa. Grek swego czasu był uznawany za jeden z największych talentów na midzie, otrzymując nawet angaż za Oceanem w Immortals. Ostatni split jednak spędził w drugoligowcu z Francji – Esprit Shōnen – gdzie także miał możliwość działać wspólnie z Polakami, Damianem "Luckerem" Konefałem i Oskarem "Raxxo" Bazydło.

Dolną alejkę zasilili Amadeu "Attila" Dias de Carvalho oraz Gary "FGG" Clarke. Niektórzy z was kojarzyć zapewne będą przede wszystkim tego pierwszego. Portugalczyk w przeszłości miał okazję grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Europie, reprezentując przez dwa lata barwy Teamu Vitality. Tam o zwycięstwa walczył wraz z Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim u swego boku. Teraz przyjdzie mu kooperować z FGG, czyli zawodnikiem, który jako jedyny utrzymał swoje miejsce w ZECIE z poprzedniego składu. Za wyniki odpowiadać będzie natomiast trener Giannis "Anonpsycko" Kounelis.

Tak prezentuje się skład ZETA na Superligę 2024 Summer:

Paweł "HeSSZero" Karwot
William "NoName" Jones
Prodromos "Pretty" Kevezitidis
Amadeu "Attila" Dias de Carvalho
 Gary "FGG" Clarke
Giannis "Anonpsycko" Kounelis

HeSSZero wraz z jego nową ekipą będziecie mogli obejrzeć w akcji już niebawem, bo za trzy dni. Wtedy startuje bowiem letni split LVP Superligi. Na początek formacja Karwota zmierzy się z Rebels Gaming, którego nowym nabytkiem jest Maciej "minemaciek" Wicher. Transmisję z tego pojedynku będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale ligi na Twitchu.