Guasones zaskakuje w lidze hiszpańskiej

Guasones, czyli organizacja, o której mowa, w poprzednim splicie zmagań w Hiszpanii była prawdziwym fenomenem. Drużyna ta na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Superlidze zadebiutowała w zeszłym roku. Sezon ten w jej wykonaniu był jednak fatalny, gdyż dwukrotnie zajęła ona ostatnie miejsce. W następnym z kolei całkowicie się to odmieniło. A to za sprawą nowego składu, którego częścią był Jakub "Syzyfek" Bareła. To właśnie z polskim strzelcem na czele zespół zdołał dotrzeć aż do wielkiego finału, gdzie przegrał z Los Heretics. Niemniej zdobycie srebra było ogromnym osiągnięciem nie tylko dla formacji, ale także i dla naszego rodaka.

Później nadeszło EMEA Masters, które jednak nie poszło już tak dobrze. Żartownisie zakończyli zmagania na trzeciej lokacie w grupie, zdobywając zaledwie dwa zwycięstwa. To nie wystarczyło, aby wydostać się ze zbioru i zawalczyć w play-offach. Niedługo po zakończeniu tego turnieju zaczęły pojawiać się plotki, że drużynę czeka kilka przetasowań. Syzyfek natomiast nie był brany pod uwagę, jeśli chodzi o potencjalne zwolnienia.

Syzyfek złączył siły z byłym mistrzem Ultraligi

Z organizacją mieli pożegnać się dotychczasowy toplaner, dżungler oraz wspierający. Tym samym w składzie mieli ostać się jedynie wspomniany już Syzyfek oraz Francisco José  "Xico" Cruz Antunes. Doniesienia były natomiast na tyle precyzyjne, że znani byli już także rzekomi następcy tercetu. I jak to zazwyczaj w kwestii źródeł, które informują dziennikarzy Sheep Esports bywa, mylą się one bardzo rzadko. W tym przypadku nie było wyjątku – wszystkie przewidywania się sprawdziły. Na górnej alejce od teraz występować będzie Andreas "Banderas" Barril, w lesie zobaczymy Dušana "Ryuzakiego" Petkovicia, a na dolnej alejce Syzyfek będzie współpracować z Alf-Kristianem "Nashem" Sundem.

Polscy kibice z pewnością szczególnie dobrze kojarzą ten drugi pseudonim. Serb bowiem jeszcze w zeszłym roku reprezentował barwy Zero Tenacity w Ultralidze. Ponadto nawet dwukrotnie triumfował w tych rozgrywkach właśnie jako gracz Z10. Co do pozostałej dwójki, to Banderas ostatni split spędził w brytyjskim Lionscreed, natomiast Nash występował pod banderą Gamespace MCE.

Tak prezentuje się skład Guasones na Superligę 2024 Summer:

Andreas "Banderas" Barril
Dušan "Ryuzaki" Petković
Francisco José  "Xico" Cruz Antunes
Jakub "Syzyfek" Bareła
Alf-Kristian "Nash" Sund
Miguel "FearlessS" Santos

Rozgrywki w LVP Superlidze startują już jutro. Syzyfek na początek zmierzy się z Los Heretics, czyli obecnymi mistrzami. Tym samym dojdzie do swego rodzaju rewanżu. Transmisję z tego oraz innych pojedynków ligi hiszpańskiej będziecie mogli obejrzeć na tym kanale Twitch.