GX już oficjalnie w komplecie

GIANTX już od dawna dawało znaki, że przed startem kolejnej edycji LEC będzie chciało zmodyfikować swoją wyjściową piątkę. Pod koniec kwietnia bowiem pojawiły się informacje o tym, że w barwach organizacji podczas letniej kampanii nie wystąpią Andrei "Odoamne" Pascu oraz Lee "Peach" Min-gyu. Drużyna natomiast nie chciała trzymać nas długo w niepewności co do następcy Rumuna i od razu zakomunikowała, że jej nowym toplanerem będzie Antonio "Th3Antonio" Espinosa Bejarano. Nieco dłużej natomiast zajęło jej zaprezentowanie leśnika, który miał przejąć pałeczkę po Peachu. Wszystko za sprawą tego, że tak na dobrą sprawę właśnie dopiero wraz ze wczorajszym ogłoszeniem definitywnie przyklepany został awans Lee "Juhana" Ju-hana z akademii.

Tym samym GIANTX zdecydowało, że postawi na swoich graczy z niższego szczebla rozgrywkowego. Zarówno Juhan, jak i Th3Antonio występowali bowiem do niedawna w barwach GIANTX PRIDE. Co do reszty składu, to nie zmieniło się ostatecznie nic. Środkowej alejki nadal będzie strzec Adam "Jackies" Jeřábek. Na dole mapy natomiast wciąż współpracować będą ze sobą Patrik "Patrik" Jírů oraz Lee "IgNar" Dong-geun. Modernizacji uległ jednak sztab trenerski. Bo choć głównym szkoleniowcem pozostaje Christophe "Kaas" van Oudheusden, to otrzyma on wsparcie dwóch nowych taktyków – Emanuela "Emiego" Ursachiego oraz Nicolasa "Nico" Pereza. Ten pierwszy odpowiadał wcześniej za wyniki Twisted Minds. Z kolei Francuz działał w akademii GX.

Tak prezentuje się skład GIANTX na LEC 2024 Summer:

GIANTX Antonio "Th3Antonio" Espinosa Bejarano
Lee "Juhan" Ju-han
Adam "Jackies" Jeřábek
Patrik "Patrik" Jírů
Lee "IgNar" Dong-geun
Christophe "Kaas" van Oudheusden

Zmagania w ramach LEC 2024 Summer startują 8 czerwca. GIANTX otworzy nam nowy split rozgrywek, podejmując Team Heretics. Po więcej informacji na temat nadchodzącej edycji rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.