"Widzieliśmy przebłyski najlepszej formy s1mple'a"

Przypomnijmy, że s1mple był na krótko wypożyczony do Falcons. Związany z Natus Vincere Ukrainiec wsparł zespół podczas BLAST Premier Showdown, ale ostatecznie ekipa odpadła po zaledwie jednym meczu. Mimo to trener Sokołów, Danny "zonic" Sørensen, wypowiadał się o 26-latku jedynie w samych pozytywach. – To było tylko wypożyczenie. Jednak gra z Sashą była przyjemnością. Podobało mi się, że przyszedł do zespołu i gdy tylko zobaczył coś, co według niego było złe, to o tym mówił. W najmilszy sposób: "Hej, chłopaki, nie wydaje mi się, by to było dobrze, bo to i to, a oni zrobią to, zaś my w NAVI robiliśmy tak". To było fajne, braliśmy to pod uwagę.

– Oczywiście widzieliśmy przebłyski jego najlepszej formy. Rozumiesz to, gdy widzisz graczy tego kalibru. Do tej samej kategorii możesz prawdopodobnie zaliczyć donka i m0NESY'EGO. Ale w s1mple'u i ZywOo, gdy robią oni swoje rzeczy, jest coś takiego... Gdybym ja spróbował zrobić coś takiego, to od razu bym zginął. A oni robią coś, co w pewien sposób jest czynnikiem X. Podczas treningów zobaczyliśmy to od razu, on nadal to ma – stwierdził duński szkoleniowiec w rozmowie z Escorenews.com.


Więcej informacji o letnich transferach na scenie Counter-Strike'a 2:

Transferowa Szufla CS2


Falcons w poszukiwaniu spokoju

Ostatecznie, jak wiemy, strony nie przedłużyły współpracy. I tak s1mple powrócił na ławkę NAVI, zaś Falcons zasilił Peter "dupreeh" Rasmussen. Dlaczego w ogóle nie zdecydowano się na to, by zatrzymać trzykrotnego zdobywcę CS-owej złotej piłki? – Niestety jest on nadal bardzo drogi. A ja nie jestem pewien, czy należało dać mu karabin, czy też pełną swobodę. Ja chciałbym dać mu taką swobodę, jaką miał w NAVI. Ale mogłoby to mieć jakiś wpływ na dynamikę zespołu, bo przecież mamy też SunPayusa. A gdyby przyszedł s1mple, to co byśmy z nimi zrobili? Dodatkowo dla mnie to byłoby wydawanie nie wiem jak wielu milionów na jednego gracza, podczas gdy musimy zbudować cały system. Naprawdę chciałbym po prostu stworzyć mój system w spokojnym środowisku. A gdybym wziął Sashę od razu po RMR-ze, presja nadal byłaby na drużynie. "Teraz muszą zacząć grać". Presja ciążyłaby także na s1mple'u, a on potrzebuje czasu, by powrócić – ocenił zonic.

Tak więc Falcons grają już z dupreehem, ale nadal ich wyniki dalekie są od oczekiwań. Brak awansu na Esports World Cup czy też bardzo słabe występy na ESL Pro League Season 19 i Intel Extreme Masters Dallas 2024 sprawiają, iż wielu podaje w wątpliwość sens kontynuowania projektu. Mimo to Sørensen uważa, że z s1mple'em wszystko mogłoby być jeszcze trudniejsze, bo teraz jego podopieczni muszą w spokoju popracować. – Wszyscy patrzą na Falcons z wielu powodów – saudyjska organizacja, wielkie nazwiska przychodzące z dwóch ekip, które w ubiegłym roku odnosiły wiele sukcesów. Na nas spoczywała już presja. Owszem, nie dostaliśmy się na Majora, ale teraz chcemy spokoju dookoła drużyny, by zbudować nasz system i wszystko ustalić. Wzięcie s1mple'a spowodowałoby, że presja nadal byłaby obecna, a czuję, że to nie był właściwy moment – zakończył trener, który z Astralis i Team Vitality wygrał w sumie pięć Majorów.