Call of Duty w sosie z lat 90.

Fabuła kampanii nowego Call of Duty dziać się będzie w latach 90. XX wieku. To okres ogromnych przemian związanych m.in. z upadkiem muru berlińskiego, rozpadem Związku Radzieckiego i ostatecznym zniknięciem żelaznej kurtyny. Jednocześnie jednak to też czas stale rosnącej nieufności do władzy, która widoczna jest w kulturze oraz w społeczeństwie. Społeczeństwie, które o wielu misjach, w których weźmiemy udział, nawet nie wie i nigdy się nie dowie. Tak czy inaczej, całość ma być kontynuacją wydarzeń z Black Ops Cold War. Chociaż uświadczymy również retrospekcji z lat 80., znanych z CoD: Black Ops 2. To wszystko pozwala domniemywać, że fan serwisu dla osób zaznajomionych z cyklem Black Ops i jego głównym bohaterem, Frankiem Woodsem, na pewno nie zabraknie.

Tak jak w samym Call of Duty nie zabraknie trybu multiplayer. Do tego nie przeniesiemy jednak naszej zawartości z Modern Warfare II i Modern Warfare III. Treyarch i Raven Software chcą bowiem, by wszyscy mieli takie same możliwości pod kątem zapoznawania się ze sprzętem i jego zdobywania. Tak czy inaczej, twórcy obiecują 16 nowych map. Z tego 12 dla starć 6 na 6 oraz czterech w wersji Strike dla meczów 2 na 2 lub 6 na 6. Jednak to nie wszystko, bo kolejne dwie mapy znajdą swoje zastosowanie w Round-Based Zombies. Chociaż to oczywiście dopiero początek, bo już po premierze gra ma być stopniowo zasilana kolejnymi porcjami pól bitwy dla wielu różnych trybów.

Game Pass wita!

Właśnie, premiera. Call of Duty: Black Ops 6 oficjalnie ukaże się 25 października. Bawić się będzie można na konsolach Xbox One i Series X|S, Playstation 5 i 4 oraz komputerach osobistych. Na tych ostatnich produkcję nabędziemy nie tylko na Battle.net, ale i w serwisach Microsoft Store oraz Steam. Dodatkowo, co szalenie ważne, po raz pierwszy w historii CoD będzie dostępny w ramach abonamentu Game Pass. I to od razu w dniu premiery! O możliwości takiego rozwiązania mówiło się jeszcze przed oficjalnym przejęciem Activison Blizzard przez Microsoft, ale dopiero teraz stało się ono faktem. I z pewnością znacznie zwiększy liczbę obecnych na serwerze graczy.