Trzy ekipy z perfekcyjnym startem letniej rundy

Spotkanie Fnatic z Teamem Vitality, które otworzyło trzeci dzień LEC, było walką na dwóch różnych poziomach. Z jednej strony Czarno-Pomarańczowi stali przed szansą zaliczenia perfekcyjnego tygodnia, a z drugiej Pszczoły próbowały wyrwać swoje pierwsze zwycięstwo. Były jednak od tego tak daleko, jak to tylko możliwe. Marek "Humanoid" Brázda i jego kompani kontrolowali grę właściwie od początku do końca, a dwa smoki i pojedyncze eliminacje okazały się szczytem możliwości ekipy Zdravetsa "Hylissanga" Galabova. Było to zatem przedstawienie iście jednostronne, po którym wicemistrzowie wiosny chwilowo znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli w pojedynkę.

Chwilowo, bo po kolejnym starciu dołączyło do nich SK Gaming. Z początku mecz z GIANTX wyglądał tak, jakby miała nas czekać kolejna niespodzianka. Zawodnicy niemieckiej organizacji gubili się we wrogim lesie, a Antonio "Th3Antonio" Espinosa Bejarano wyszedł naprzeciw stereotypom i zaprezentował naprawdę solidnego Rumble'a. Z czasem i po wielu popełnionych przez GX błędach hiszpański toplaner został jedynym punktem przewagi swojej formacji. Ta po porażce zrównała się bilansem z VIT, przegrywając wszystkie pojedynki pierwszej kolejki. A jakby dwie drużyny na szczycie nie były wystarczające, to Team BDS także może pochwalić się wynikiem 3-0. I to po nie byle jakim zwycięstwie, bo z G2 Esports! Była to batalia długa i zacięta, a Samurajom powoli udawało się wracać z deficytu. Kilka wątpliwych decyzji pod koniec meczu pogrzebało jednak jakiekolwiek nadzieje, a podopieczni Dylana Falco zakończyli pierwszy tydzień z jedną tylko wygraną.

Karmine Corp wygrywa po raz drugi, Fresskowy z pierwszym punktem

W przedostatniej grze kolejki starły się dwie ekipy, które w minionych rundach szorowały dno LEC-owej tabeli. Tym razem jednak Rogue i Karmine Corp walczyły już o drugi punkt. Przez ponad 25 minut wszystko układało się po myśli Łotrów. Niefortunne podejście pod Barona i jego kradzież w wykonaniu Vladimirosa "Vladiego" Kourtidisa całkowicie odwróciły natomiast losy rozgrywki. KC złapało wiatr w żagle. 7 kolejnych minut wystarczyło reprezentantom "niebieskiej ściany", aby zdusić i wykończyć przeciwników. Tym samym mają oni na swoim koncie tyle zwycięstw po pierwszym tygodniu, co pod koniec obu poprzednich splitów.

Wisienką na torcie był ostatni pojedynek – jedyny, w którym mieliśmy okazję zobaczyć Polaków w akcji. Ci znaleźli się po obu stronach barykady. Pierwsze minuty przebiegały korzystniej dla MAD Lions KOI. Adrian "Trymbi" Trybus najpierw upadł pod własną wieżą, a następnie zapędził się zbyt daleko na górnej alei. Tam zresztą toczyły się nieustanne wymiany. Na tych z początku Team Heretics wychodził nieco lepiej, z czasem jednak rozpędu nabrał toplaner MDK. Drobna z początku przewaga Fresskowego i spółki urosła do 5 tysięcy w zaledwie kwadrans. TH małymi kroczkami próbowało odgryzać się w eliminacjach i strukturach, aż w końcu deficyt zmniejszył się o ponad połowę, a to sprawiło, że walki stały się znacznie bliższe. Do czasu, bowiem potyczka w okolicach Nashora dostarczyła nie tylko quadra killa strzelcowi Lwów, ale także pierwsze zwycięstwo jego formacji.

Wyniki trzeciego dnia LEC 2024 Summer:

10 czerwca
17:00 Fnatic 1:0 Team Vitality BO1
17:45 GIANTX 0:1 SK Gaming BO1
18:30 Team BDS 1:0 G2 Esports BO1
19:15 Rogue 0:1 Karmine Corp BO1
20:00 Team Heretics 0:1 MAD Lions KOI BO1

Tak prezentuje się tabela po pierwszej kolejce letniego splitu LEC:

# Drużyna M W P % wygranych
  1. Fnatic 3 3 0 100%
  1. SK Gaming 3 3 0 100%
  1. Team BDS Team BDS 3 3 0 100%
  4. Karmine Corp 3 2 1 67%
  5. G2 Esports 3 1 2 33%
  5. MAD Lions KOI 3 1 2 33%
  5. Rogue 3 1 2 33%
  5. Team Heretics 3 1 2 33%
  9. GIANTX 3 0 3 0%
  9. Team Vitality 3 0 3 0%

Legenda:
 Awans do fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

To już koniec pierwszej kolejki LEC 2024 Summer. Faza zasadnicza potrwa jeszcze trzy tygodnie, które będą składać się nie z trzech, a z dwóch dni rozgrywek. Transmisja dostępna będzie w języku polskim na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat letniej edycji rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

LEC 2023