TaZ znowu w grze!

A we wszystko zamieszany jest Wiktor "TaZ" Wojtas. Członek legendarnej Złotej Piątki w 2023 roku oficjalnie zakończył zawodniczą karierę, a kilka miesięcy później rozpoczął przygodę szkoleniową. Jego pierwszym i jak na razie jedynym pracodawcą zostało właśnie G2, które poprowadził choćby na ostatnim Majorze. Teraz jednak 38-latek będzie musiał przypomnieć sobie, jak się gra. Bo to bowiem on wystąpi w podstawowej piątce podczas wiosennych finałów BLAST Premier 2024! W składzie zastąpi on największą gwiazdę swojej ekipy, Ilyę "m0NESY'EGO" Osipova. Rosjanina z udziału w zawodach w Londynie wyeliminowały bowiem problemy natury wizowej, przez które nie będzie on mógł wjechać na teren Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, TaZ ostatni uwzględniony przez HLTV mecz rozegrał ponad rok temu, w marcu 2023 roku. To wtedy HONORIS, które założył wraz z Filipem "NEO" Kubskim, wygrało 2:0 z akademią MOUZ w ramach CCT Central Europe. Niemniej warto przypomnieć, że i na dopiero co zakończonym Intel Extreme Masters Dallas 2024 G2 korzystało z pomocy nieoczywistego zmiennika. Wtedy z powodu ślubu siostry nieobecny był Rasmus "HooXi" Nielsen. W jego buty wszedł bezrobotny od dwóch lat mistrz świata z 2018 roku, Jake "Stewie2K" Yip. I chociaż Amerykanin nie wypracował specjalnie dobrych statystyk, to miał swój wkład w zaskakujący sukces i końcowy triumf popularnych Samurajów. Czy z Wojtasem historia się powtórzy?

Skład G2 Esports na BLAST Premier Spring Final 2024 wygląda tak:

Nemanja "huNter-" Kovač
Nikola "⁠⁠NiKo⁠" Kovač
Rasmus "HooXi" Nielsen
Nemanja "nexa" Isaković
Wiktor "TaZ" Wojtas

BLAST Premier Spring Final 2024 odbędzie się między 12 a 16 czerwca w Londynie. Łączna pula nagród wyniesie 425 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 200 tysięcy dolarów. Ponadto zwycięzcy zawodów zapewnią sobie awans na listopadowe BLAST Premier World Final 2024 w Abu Zabi. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

BLAST Premier