Nie będzie ENCE, ale będą polskie akcenty

Dzięki temu wiemy już, że na IEM Cologne 2024 pojawi się trzech naszych rodaków. I wszyscy oni zaczną zmagania od razu od fazy grupowej. Co jednak ciekawe, o tym, iż wezmą oni udział na niemieckim lanie, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Dlaczego? I tak Filip "NEO" Kubski i FaZe Clan bilet do Kolonii dostali jako mistrzowie IEM Chengdu 2024. Z kolei Wiktor "TaZ" Wojtas i jego G2 Esports zostali nagrodzeni w podobny sposób za triumf na IEM Dallas 2024. No i MOUZ Kamila "siuhego" Szkaradka, wytypowane jako zwycięzca ESL Pro League Season 19. Na koniec, chociaż już bez polskiego akcentu, należy wspomnieć o Teamie Spirit. Wszak Smoki to najlepszy zespół IEM Katowice 2024.

No dobrze, ale co w takim razie z tymi zaproszeniami na podstawie rankingu ESL? No więc przepustki do fazy grupowej otrzymały jeszcze Astralis, Natus Vincere, Team Vitality oraz Virtus.pro. Natomiast w play-inach zobaczymy wiele innych znanych ekip. Wystarczy wspomnieć tutaj choćby HEROIC, Team Falcons, Team Liquid czy też przeżywających fantastycznych okres The MongolZ. Ci ostatni wygrali dwa lany z rzędu i z pewnością przynajmniej zagrożą niektórym potentatom. Jest też jeden wolny slot – ten wpadnie w ręce zwycięzców niemieckich eliminacji, które zastąpiły ESL Meisterschaft. W oczy najbardziej rzuca się jednak brak ENCE. Ale cóż, podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego nie byli nawet bliscy tego, by dostać się na IEM Cologne, bo wyżej od nich w kolejce znalazło się jeszcze pięć drużyn, których również zabraknie.

Lista uczestników IEM Cologne 2024:


Faza grupowa
Astralis FaZe Clan G2 Esports MOUZ
Natus Vincere Team Spirit Team Vitality Virtus.pro

Faza play-in
9z Team BetBoom Team BIG Complexity
Eternal Fire FlyQuestFlyQuest FURIA HEROIC
imperial logoImperial Esports MIBR paiN Gaming SAW
Team Falcons Team LiquidTeam Liquid The MongolZThe MongolZ TBD

Intel Extreme Masters Cologne 2024 odbędzie się między 7 a 18 sierpnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 1 milion dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 400 tysięcy dolarów. Dodatkowo mistrzowie zgarną zaproszenia na IEM Katowice 2025 oraz BLAST Premier World Final 2024.