MAD Lions KOI 0:1 SK Gaming

Fresskowy i spółka z nadzieją na drugie zwycięstwo w LEC

Zawodnicy w LEC przyzwyczaili nas do kilku niekonwencjonalnych wyborów, ale w pojedynku MDK z SK pojawiły się dwie definitywnie niespodziewane postacie. Do Ismaïla "ISMY" Boualema powędrowała Diana, a Javier "Elyoya" Prades Batalla dostał w swoje ręce Branda. Zamieszanie rozpoczęło się natomiast na górnej alei, gdzie po stronie niemieckiej organizacji pojawił się Skarner. Ten nie zaliczył udanego startu, upadając w pojedynkę. Jego leśnik pożywił się co prawda toplanerem Lwów, ale te po chwili znalazły kolejną eliminację na bocie. Formacja Fresskowego rozpoczęła więc całkiem solidnie. SK ponownie znalazło coś dla siebie – zarówno na górze, jak i na dole mapy, gdzie Cho "Rahel" Min-seong samodzielnie wykluczył Davida "Supę" Martíneza Garcíę. Polski midlaner i jego kompani całkowicie zanegowali jednak starania rywali podczas walki na Heraldzie, po której aż trójka z nich oglądała szary ekran.

Późniejsze etapy gry nie poszły po myśli MAD Lions

Nadzieje na drugie zwycięstwo wzrastały wraz z różnicą funduszy, która wciąż rosła na korzyść MAD Lions. Do czasu – zagubiony w swoim lesie hiszpański dżungler wystarczył, aby zaprzepaścić niemal całą przewagę swojego zespołu. Kilkaset sztuk złota, które pozostało z ponad dwóch tysięcy, po kolejnych potyczkach zamieniło się w dwutysięczny deficyt. Znów wybrzmiało więc znane powiedzenie "nieważne, jak zaczynasz, ważne, jak kończysz". A kiedy SK położyło ręce na Baronie, nabrało ono jeszcze większego sensu, bowiem po krótkiej chwili dwa inhibitory MDK legły w gruzach i gra faktycznie wyglądała, jakby zaraz miała dobiec końca.

Do niego nie doprowadził pierwszy Nashor, ale po kilku minutach na celowniku Yasina "Nisqy'ego" Dinçera i spółki znalazł się drugi, który również padł ich łupem. Szalona próba domknięcia rozgrywki nieco przerosła SK, jednak czego nie zdołali dokonać zawodnicy, tego dokonały miniony. Nexus MDK wybuchł więc po raz szósty w tym splicie LEC.


Przed nami ostatnie starcie trzeciej kolejki LEC, a w nim Team Vitality kontra Karmine Corp. Transmisja dostępna będzie w języku polskim na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat letniej edycji rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

LEC 2023