Zmiany w patchu 14.13

Modyfikacje zaprezentowane w wersji 14.13 mogą się dla niektórych okazać dość szokujące. Znajduje się wśród nich bowiem niespotykana nigdy wcześniej w grze liczba poprawianych postaci. Na liście jest kosztująca cztery złota Kai'Sa, której szybkość ataku zostanie zwiększona o 0,05 jednostki. Ma to nieco przywrócić zarówno ją, jak i samych Trckshotów do mety. I to by było w sumie na tyle w tym aspekcie...

Znacznie więcej zadzieje się po stronie przedmiotów. Cursed Blade zostanie ponownie dezaktywowany, nacieszyliśmy się nim bowiem raptem przez dwa patche, ponieważ udostępniono nam go w wersji 14.11. Całkiem pokaźne buffy czekają zaś artefakty takie jak: Luden's Tempest, Prowle'rs Claw a przede wszystkim Rapid Firecannon, gdzie dostajemy aż 15% więcej szybkości ataku. Całkiem ciekawym zagraniem jest też osłabienie ikonicznego duo Ahri-Syndra poprzez użycie samych właściwości cechy Fated.

Cechy postaci

 • Fated
  • Zmniejszono bonusowe AP Ahri: z 30 do 27.
  • Zmniejszono wzmocnienie obrażeń Syndry: z 11% do 10%.
 • Inkshadow
  • Zwiększono wzmocnienie obrażeń oraz redukcji obrażeń: z 5-20% do 5-22%.
 • Sniper
  • Zwiększono wzmocnienie obrażeń za każde pole odległości pomiędzy bohaterem a celem: z 8-33% do 8-35%.

Pozostałe nowinki z wersji 14.13

Do zacnego grona zmian doliczyć możemy też kilka w obrębie samych augmentów. Wzmocnień doczekały się Silver Ticket, Built Different II oraz Mulched. Mniej szczęścia przypadło w udziale Storied Champion oraz Ethereal Blades. To ostatnie traci aż 15% dodatkowych obrażeń. O wiele ciekawiej zadzieje się w trybie eventowym, Pengu's Party, gdzie tych poprawek mamy nieco  bogatszy wachlarz.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, patch ten przygotowuje nas pod finałowe turnieje tego sezonu. Jest więc skromny i wyważony, by nie przewracać mety do góry nogami. Rozegrają się na nim bowiem chociażby nadchodzące mistrzostwa Europy pod sztandarem Rising Legends, których świadkami zostaniemy już w pierwszy weekend lipca. Tuż przed nimi warto jednak śledzić poczynania Polaków w ramach Ultraligi TFT, którzy zawalczą o puchar w zbliżający się czwartek, 28 czerwca.