Chiny kontra Korea, Europa kontra Ameryka

W akcji zobaczymy więc po dwie najlepsze drużyny z czterech głównych regionów. Nietrudno się domyśleć, że będą to ekipy, których zmagania mogliśmy obserwować już podczas Mid-Season Invitational. Esports World Cup nie będzie natomiast powtórką z wydarzenia organizowanego przez Riot Games. Primo: jeden z uczestników nie dostał się nawet do głównej fazy MSI. Secundo: ćwierćfinałowe mecze tym razem dostaniemy w formacie BO3 i bez podwójnej eliminacji. Tertio: drabinka ułożyła się w zaskakujący sposób. Dostaniemy bowiem po dwa starcia Wschód kontra Wschód i Zachód kontra Zachód.

Ćwierćfinały będą trwały dwa dni, 4 i 5 lipca. Początek zmagań planowany jest na godzinę 18:00, podczas gdy druga seria danego dnia rozpocząć się ma ok. 21:00. Jako pierwsi wystąpią mistrzowie LoL Pro League – Bilibili Gaming oraz srebrni medaliści LoL Champions Korea – T1. Spotkanie tej dwójki widzieliśmy m.in. w finale dolnej drabinki MSI. Tuż po azjatyckiej batalii czeka nas zaś pojedynek europejsko-amerykański, który kibicom ze Starego Kontynentu może kojarzyć się niezbyt przyjemnie. Fnatic podejmie bowiem Team Liquid Honda, formację odpowiedzialną za wyrzucenie Czarno-Pomarańczowych z ostatniej międzynarodowej imprezy.

Dzień drugi rysuje się zresztą podobnie. Tym razem to mistrzowie Korei, Gen.G Esports, zmierzą się z drugim najlepszym zespołem z Chin, Top Esports. I takie zestawienie również mieliśmy okazję oglądać kilka tygodni temu. Zupełną nowinką będzie zaś starcie G2 Esports z FlyQuest. Wicemistrzowie Ameryki zatrzymali się na etapie play-inów i oprócz T1 nie mieli wielu wymagających przeciwników. Zobaczymy więc, jak poradzą sobie jedyni Polacy w LoL-owej odsłonie EWC, gdyż w barwach FLY wystąpią Kacper "Inspired" Słoma i Alan "Busio" Cwalina.

Tak prezentują się ćwierćfinałowe pary turnieju LoL-a na Esports World Cup 2024:

4 lipca
18:00 Bilibili Gaming Bilibili Gaming vs T1 BO3
21:00 Fnatic vs Team Liquid Honda BO3
5 lipca
18:00 Gen.G Esports Gen.G Esports vs Top Esports Top Esports BO3
21:00 G2 Esports G2 Esports vs FlyQuest BO3