Grał w NIP-ie i SK, a teraz ma własną organizację

Ta nosić będzie nazwę Elite Klan. Dla 37-latka jest to powrót do esportu po długiej przerwie. Jako zawodnik walle reprezentował m.in. Ninjas in Pyjamas oraz SK Gaming, współpracując choćby z Robertem "RobbaNem" Dahlströmem i Abdisamadem "SpawNem" Mohamedem. Jednak pod koniec 2010 roku, mając zaledwie 24 lata, skończył z graniem. – Ten projekt zaczął się od prostych rozmyślań: jak można ulepszyć esportowy biznes? Dziś esport jest nadmiernie zależny od sponsorów, wyników oraz problemów ze zrównoważonym rozwojem i rentownością. Elite Klan to esportowe przedsiębiorstwo, które będzie bardziej skupione na treściach, udanych partnerstwach oraz wartości, zamiast w dużej mierze polegać na wynikach esportowych – przyznał w oficjalnym komunikacie sam Wallenberg.

To zasadniczo przeciwieństwo tego, co robi wiele innych organizacji. Te budują zespoły z drogich elementów, mając nadzieję, że dostaną się na kolejnego Majora. I zawsze goniąc za wynikami, licząc, że doprowadzą one do większej liczby współprac. Naszym wewnętrznym mottem jest coś odwrotnego: "Najpierw udane partnerstwo, potem esport". Jedno nie może istnieć bez drugiego, a my nie zamierzamy przepalać pieniędzy – dodał założyciel i dyrektor generalny organizacji.


Więcej informacji o letnich transferach na scenie Counter-Strike'a 2:

Transferowa Szufla CS2


Od razu dwa składy Counter-Strike'a

Co ciekawe, Elite Klan od razu zaprezentował dwa nowe składy Counter-Strike'a! Jednym z nich jest ekipa kobiet, która dotychczas znana była jako Team Violet. Jego członkiniami są trzy Finki, a także po jednej Brytyjce i Węgierce. Formacja ta jeszcze w lutym dotarła do finału jednego z ESL Impact Cash Cup, gdzie przegrała z Polkami z NAVI Javelins. Ponadto w organizacji znalazł się zespół męski. Mowa tutaj o pięciu Finach, którzy wcześniej grali pod tagiem Vellamo. – Bardzo się cieszę, że przecięły się nasze drogi z drużyną kryjącą się pod nazwą Vellamo. Wcześniej poznaliśmy się i zdaliśmy sobie sprawę, że wspólnie będziemy silniejsi. Dlatego też postanowiliśmy połączyć siły, włączając całą organizację Vellamo do Elite Klanu. Decydującym czynnikiem byli dla mnie tamtejsi ludzie. Esportowa scena w Finlandii potrzebuje więcej ambitnych klubów esportowych, a my cieszymy się, że możemy się w to zaangażować i pomóc w pozytywnym rozwoju – zapewnił walle.

Męski skład Elite Klanu prezentuje się następująco:

Elite Clan Ville "VilleS" Saviniemi
Mikko "ItzMqss" Heiskanen
Joonas "VeleHo" Sipilä
Jero "StE4" Kuula
Veeti "Veiska" Pekkola
Wille "r0usty" Turunen (trener)

Kobiecy skład Elite Klanu prezentuje się następująco:

Elite Clan Jodie "Jodiee" Billington
"kimpls"
Emma "Pikkuems" Lampila
Emma "Emma" Äijö
Silja "Siljeeeh" Heinonen
Rasmus "Mupplo" Berglund (trener)