FURIA prezentuje skullza

Zgodnie z pojawiającymi się od dawna plotkami FURIA zapewniła sobie usługi Felipe "skullza" Medeirosa. Tym samym 22-latek zakończył krótką, bo zaledwie ośmiomiesięczną przygodę z Teamem Liquid, w trakcie której nie odniósł żadnych sukcesów. W związku z tym Brazylijczyk postanowił wrócić na rodzimą scenę, przejmując w składzie miejsce Kayke "kye" Bertolucciego. Jego debiut w nowych barwach nastąpi już za tydzień przy okazji Esports World Cup w Rijadzie.

Towarzyszyć mu będą wtedy m.in. Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato oraz Yuri "⁠yuurih⁠" Santos. Obaj doświadczeni gracze podpisali z organizacją nowe, obowiązujące przez następne trzy lata umowy. A warto pamiętać, że o KSCERATO w ostatnim czasie mówiło się w kontekście potencjalnych przenosin do Liquid. – Nie odchodzą oni z FURII. Zaczęli oni to wszystko wraz z nami, oni są FURIĄ. Spędzą więc z nami kolejne trzy lata – ogłosił w materiale wideo Nicholas "⁠guerri⁠" Nogueira, dotychczas trener, a obecnie nowy Head of Esports organizacji.


Więcej informacji o letnich transferach na scenie Counter-Strike'a 2:

Transferowa Szufla CS2


Asystent przejmie schedę po guerrim

W związku z awansem guerriego konieczne było znalezienie nowego szkoleniowca. Tym ostatecznie został Sidnei "sidde" Macedo. Dotychczas był on asystentem Nogueiry, a jako pierwszy trener nie pracował od końcówki 2021 roku, gdy zakończyła się jego kadencja w Liberty. 27-latek będzie mógł jednak liczyć na podwójne wsparcie, zyskał on bowiem aż dwóch asystentów. Będą nimi Viacheslav "innersh1ne" Britvin oraz Hunter "⁠Lucid⁠" Tucker. Zarówno Rosjanin, jak i Amerykanin w przeszłości związani byli z FaZe Clanem, gdzie pełnili rolę analityków.

Myślę o ściągnięciu większej liczby ludzi. To jeszcze nie jest koniec, więc oczekujcie w przyszłości kolejnych informacji. Mam nadzieję, że podoba wam się to. Przez ostatnie 4 czy 5 lat byliśmy wśród najlepszych na świecie. Naszym celem jest oczywiście być najlepszymi, ale jeszcze nam się to nie udało. To nie jest coś, co dzieje się z dnia na dzień. Zawsze jednak dążymy do tego, by coś poprawiać i się rozwijać, liczymy więc na wasze wsparcie – przyznał guerri.

Skład FURII prezentuje się następująco:

FURIA Yuri "⁠yuurih⁠" Santos
Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato
Gabriel "FalleN" Toledo
Marcelo "⁠chelo⁠" Cespedes
Felipe "skullz" Medeiros
Sidnei "sidde" Macedo (trener)
Viacheslav "innersh1ne" Britvin (asystent)
Hunter "⁠Lucid⁠" Tucker (asystent)