Back2TheGame górą w meczu tygodnia

Pierwsza gra nie powaliła. Zero Tenacity po raz kolejny pokazało, o ile lepsze jest od reszty drużyn. Robert "Erdote" Nowak i spółka od samego początku rozgrywki miażdżyli Iron Wolves, a Wilki były bezradne przeciwko agresji rywala. Potem byliśmy świadkami meczu tygodnia pomiędzy Back2TheGame a Forsaken. FSK od pierwszych minut naciskało na dolną aleję. Pierwsze zejście Karola "Xeonerra" Kowalskiego nie było jednak udane. Natomiast kolejne wychodziły już dużo lepiej i dały Forsaken prowadzenie. Z drugiej strony po jakimś czasie Jarosław "Kozi" Marchewka zaczął dominować nad oponentem na górze mapy i stan w zebranych sztukach złota obu drużyn się wyrównywał.

Następnie oba zespoły cały czas zaciekle ze sobą walczyły, aczkolwiek raz wygrywał jeden, a raz drugi. Z jednej strony do przodu był Rafał "RAFBIN" Binkowski, a z drugiej Kozi. Natomiast w walkach drużynowych w jamie Barona oraz jamie smoka znacznie więcej obrażeń zadawał grający Gwen toplaner Back2TheGame. Za to Jakub "Salami" Wójtowicz ukradł fioletowego potwora, co również było kluczowe. Mimo tych akcji dalej wszystkie potyczki były bardzo zacięte. Aż do ostatniej, w której B2TG po prostu zmiotło FSK z powierzchni Summoner's Riftu. W ten sposób ekipa Koziego w świetnym stylu zapewniła sobie awans do play-offów Ultraligi oraz na EMEA Masters.

GRP Esports ucieka rywalom

Kolejne dwa spotkania przypominały bardziej to pierwsze. Najpierw devils.one bez większych problemów triumfowało nad Orbit Anonymo. Zdecydowanym bohaterem całej gry był Mateusz "Matixx" Dworakowski, który Olafem wygrał dwa pojedynki z przeciwnikami, z czego jeden posiadając trzy razy mniej zdrowia. Natomiast w walkach toplaner DV1 był prawdziwą bestią i skończył mecz ze statystykami 13/0/2. Następnie GRP całkowicie zdominowało przeciwników. Od samego startu rozgrywki grający Nidalee Marcin "bielit" Swereda zaliczał skuteczne zejścia na boczne alejki, a jego formacja systematycznie powiększała przewagę. Co prawda kończenie gry okazało się nie najszybsze, ale GRP Esports spokojnie, kroczek po kroczku, dobyło Nexusa oponentów.

Tak prezentują się wyniki jedenastego dnia Ultraliga 2024 Summer:

9 lipca
18:00 Iron Wolves 0:1 Zero Tenacity BO1
19:00 Back2TheGame 1:0 Forsaken BO1
20:00 Orbit Anonymo 0:1 devils.one BO1
21:00 GRP Esports 1:0 MattyUSA LODIS BO1

Transmisję ze wszystkich meczów Samsung Galaxy Ultraligi 2024 Summer będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Oficjalne co-streamy prowadzić będą natomiast Jakub "Cinkrof" Rokicki oraz Gadają o Esporcie. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner:

Samsung Galaxy Ultraliga Summer 2024