BLG ze świetnymi rezultatami w ostatnim czasie

Bilibili Gaming to zespół, który szczególnie mocno wybrzmiał już w zeszłym roku. Wszystko zaczęło się na dobrą sprawę od fantastycznego wyniku podczas LPL 2023 Spring, gdzie organizacja zdobyła srebrny medal. Takim samym odznaczeniem mogła pochwalić się po zakończonym Mid-Season Invitational 2023. Później jeszcze udało się zgarnąć brąz podczas letnich zmagań w Chinach, a także dotrzeć do półfinału Worldsów.

Na ten rok drużyna zdecydowała się na jedną zmianę. W miejsce poprzedniego midlanera, Zenga "Yagao" Qi, wszedł Zhuo "knight" Ding. Z nim BLG miało wznieść się o poziom wyżej – i faktycznie tak się stało. Formacja zdołała triumfować podczas tegorocznej wiosny w LPL i to bez większych problemów. Dlatego też była głównym faworytem do wygrania MSI 2024, jednakże tam w wielkim finale Gen.G Esports pokrzyżowało jej plany. W bieżącym splicie przedstawiciele Bilibili też radzą sobie bardzo dobrze. Zdołali wydostać się z grupy B z pierwszego miejsca z wynikiem 5-1. Jedyną skazą na osiągnięciach tej ekipy jest to, że podczas minionego Esports World Cup odpadła ona już po pierwszym meczu z T1.

Złoci medaliści wiosennej edycji LPL z roszadą w szeregach

Mimo naprawdę korzystnych rezultatów i niezłych występów zarząd BLG zdecydował się na modyfikacje w wyjściowej piątce. Do drużyny dołączył bowiem Yan "Wei" Yang-Wei, czyli były dżungler Royal Never Give Up. – Cieszymy się, że możemy ogłosić wszystkim, iż Wei oficjalnie dołączył do BLG jako dżungler. Wei doskonale rozumie grę i ma świetne umiejętności. Jako leśnik ma elastyczny styl gry i doskonałą kontrolę nad polem bitwy [...] Nie możemy się doczekać, aż nadal będzie błyszczeć w przyszłych grach i stworzy dla nas nowy rozdział BLG! – możemy wyczytać z komunikatu. Na ten moment nie wiadomo natomiast co z Xunem. Ten nie został jeszcze oficjalnie pożegnany.

Tak obecnie prezentuje się skład Bilibili Gaming:

Bilibili Gaming
Chen "Bin" Ze-Bin
Yan "Wei" Yang-Wei
Zhuo "knight" Ding
Zhao "Elk" Jia-Hao
Luo "ON" Wen-Jun

Swój pierwszy mecz w ramach drugiego etapu LPL 2024 Summer BLG zagra przeciwko Top Esports już w piątek około 13:00. Będziemy zatem mogli obejrzeć powtórkę ostatniego finału rozgrywek Państwa Środka. Transmisję z tego pojedynku znajdziecie na oficjalnym kanale ligi na Twitchu. Ponadto swój co-stream prowadzić będzie Damian "Nervarien" Ziaja.