Fot. ESL

Po polsku mówi słabo, ale wszystko rozumie

Polskę odwiedzał kilka razy podczas turniejów Counter-Strike: Global Offensive, ale z naszym krajem łączy go coś więcej. Michael „shroud” Grzesiek reprezentujący Cloud9 co prawda urodził się w Kanadzie, jednak jego ojcem jest pochodzący z Poznania, Tomasz Grzesiek.

Z Polski wyjechałem w 1986 roku, kiedy miałem 18 lat – w rozmowie z cybersport.pl, mówi Tomasz Grzesiek. – Po dwóch latach pobytu w Niemczech znalazłem się w Kanadzie, gdzie urodził się Majki.

W tamtych czasach nikt nie mógł spodziewać się, że zostanie on profesjonalnym graczem. Od małego jednak lubił spędzać czas przed ekranem monitora. – Nasz pierwszy komputer miał zawrotną szybkość 12 MHz i pamięć 1MB – wspomina z uśmiechem ojciec shrouda. – Sam grał od czasu kiedy zaczął dosięgać do klawiatury.

W końcu nadszedł czas na Counter-Strike, z którym związany jest do dzisiaj. Nie poszedł w ślady swojego taty, który od 25 lat pracuje jako kierowca ciężarówki. Został profesjonalnym graczem, ale cała rodzina bardzo go wspiera i śledzi występy.

Mecze ogląda nawet babcia

Michael zawodnikiem Cloud9 jest od początku sierpnia 2014 roku. Od tego czasu jego kariera bardzo się rozwinęła. Razem ze swoim zespołem bierze udział w turniejach organizowanych na całym świecie. Uczestniczyli także w ESL One w Katowicach, podczas którego odpadli w fazie grupowej. W swojej przygodzie z CS:GO może liczyć na wsparcie rodziny. Poczynania shrouda śledzi nie tylko tata, który rozumie grę i zawsze ogląda jego mecze.

Nawet babcia Majka, Lidia ogląda wszystkie jego zawody – mówi Tomasz Grzesiek.

Reprezentant Cloud9 kilka razy miał okazję odwiedzić Polskę. Co prawda w Katowicach nie osiągnął zbyt wiele, ale nasz kraj wspomina bardzo dobrze.

Majki lubi polskich kibiców

Miał tu także okazję być również w sprawach prywatnych. W wieku 12 lat odwiedził w Poznaniu swojego dziadka. Sam po polsku mówi słabo. – Wszystko jednak rozumie, także uważajcie co mówicie – śmieje się tata shrouda.

Na koniec przyznaje, że Majki bardzo lubi nasz kraj i rodzimych kibiców.

Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic gorsze od EnVyUs w finale Gfinity Champion of Champions

Turniej Gfinity 2015 Champion of Champions, który odbywał się w Londynie, od samego początku przyniósł nam mnóstwo emocji. Na placu boju spotkały się...