Turniej Gfinity 2015 Champion of Champions, który odbywał się w Londynie, od samego początku przyniósł nam mnóstwo emocji. Na placu boju spotkały się cztery drużyny, które na swoim koncie mają przynajmniej jedno zwycięstwo podczas turnieju major. Wśród nich byli: Fnatic, EnVyUs, Virtus.pro oraz Ninjas in Pyjamas. Do wielkiego finału mogły trafić tylko dwie ekipy.

Po zaciętych półfinałach miejsce w tym najważniejszym spotkaniu zawodów zapewnili sobie reprezentanci Fnatic oraz EnVyUs. Potyczka o pierwsze miejsce rozpoczęła się na cobblestone, które wybrali Szwedzi. To jednak ich rywale już w inauguracyjnej połowie radzili sobie lepiej, jako terroryści wygrywając 11:4. JW i jego kompani starali się odrabiać straty, ale francuski skład nie pozwolił sobie na zmarnowanie przewagi. Ostatecznie triumfował 16:12.

Walka przeniosła się na mirage, na który zdecydowali się przedstawiciele EnVyUs. Wybór nie był przypadkowy, bo na tej lokacji także rozpoczęli lepiej - nie pozwolili Fnatic na skuteczną obronę, zwyciężając 10:5 jako terroryści. Po zmianie stron dokończyli formalności, zdobywając 16 rundę, kiedy ich przeciwnicy mieli ich sześć.

Wynik 2:0 w mapach wydawałby się ciężki do odrobienia. Jednak nie dla Fnatic - trzykrotnych zwycięzców turniejów typu major. Szwedzi zdołali doprowadzić do remisu po wygranym trainie (16:12) oraz inferno (16:13). Dzięki temu podczas londyńskich zmagań mieliśmy już kolejny pojedynek, do którego rozstrzygnięcia potrzeba było piątej mapy. Tym razem był to cache.

Jako pierwsi bronili się gracze EnVyUs, dla których odpieranie ataków rywali nie było takie proste. Po pierwszej połowie wygrywali 8:7, a jako terroryści poradzili sobie już znacznie lepiej. Fnatic nie miało zbyt dużo do powiedzenia - musiało uznać wyższość Francuzów, którzy ostatecznie triumfowali wynikiem 16:7 i okazali się najlepsi podczas Gfinity 2015 Champion of Champions.

Klasyfikacja generalna prezentuje się następująco:

1. EnVyUS - 50 000 dolarów

2. Fnatic - 30 000 dolarów

3/4. Virtus.pro - 10 000 dolarów

3/4. Ninjas in Pyjamas - 10 000 dolarów