Za nami pierwsze cztery spotkania w ramach mistrzostw SC2 WCS Winter Circuit Championship. W początkowych meczach pierwszej rundy nie zabrakło zaskoczeń. Niewielu ekspertów i widzów spodziewało się zwycięstwa Dayshi'ego nad PtitDrogo, który nieco ponad miesiąc temu wygrał przystanek DreamHack: Liepzig. Sporym zaskoczeniem było także zwycięstwo Hasa z Tajwanu nad faworyzowanym Bunnym. Choć Duńczyk był lepszy mechanicznie, zwłaszcza w późniejszych fazach gry, to Has po raz kolejny popisał się wieloma nieszablonowymi cheesami.

Doskonałą formę zaprezentował FireCake od niedawna reprezentujący EURONICS Gaming. Gładko pokonał on Serrala, który od premiery Legacy of the Void uchodził za jednego z najlepiej zapowiadających się Zergów w Europie. Do drugiej rundy awansował także jeden z głównych faworytów do tytułu mistrzowskiego, Polt. Koreańczyk zapytany o swojego następnego rywala stwierdził: "Spodziewałem się, że PtitDrogo wygra mecz. Jego porażka 0:3 była zupełnie niespodziewana," przekonuje. "Mimo wszystko uważam, że jestem lepszy od Dayshi'ego i sobie z nim poradzę. Jak zawsze jestem pewny siebie."

Wyniki mistrzostw WCS Winter Circuit Championship w Katowicach oraz wszelkie pozostałe informacje można znaleźć w relacji prowadzonej przez serwis Cybersport.pl.

IEM2016_700x150_Partner