Pierwszy dzień turnieju iBUYPOWER Spring Invitational 2016 zakończony. Początkowo na placu boju było dziesięć zespołów. Po wczorajszych zmaganiach zostały na nim już tylko cztery drużyny. Dzisiaj rozegrane zostaną decydujące mecze internetowych zawodów - półfinały oraz wielki finał.

W półfinale numer jeden Selfless Gaming stawi czoła Cloud9. Pierwsza z wymienionych drużyn miała dość niskie rozstawienie i musiała swoje mecze rozgrywać od inauguracyjnej rundy. Tam Selfless 2:0 wygrało z Winterfox. Drugim przeciwnikiem tej ekipy było Luminosity Gaming. Mało kto spodziewał się, że Brazylijczycy przegrają, ale tak się stało. Starcie zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść Selfless. Cloud9 do finału iBUYPOWER Spring Invitational dostało się wygrywając tylko jeden mecz. Ekipa shrouda 2:0 pokonała OpTic Gaming.

Team Liquid podejmie Counter Logic Gaming w drugiej półfinałowej potyczce iBUYPOWER Spring Invitational. s1mple i jego koledzy w ćwierćfinale zawodów ograli 2:0 podopiecznych Team SoloMid, którzy wcześniej pokonali Renegades. Z kolei CLG w ćwierćfinale spotkało się z Tempo Storm. Tym razem także zespół z Ameryki Południowej musiał uznać wyższość tego z Ameryki Północnej. CLG wygrało 2:1.

  • 17:00 - Selfless Gaming vs Cloud9
  • 19:30 - CLG vs Team Liquid
  • 22:00 - wielki finał

W puli nagród iBUYPOWER Spring Invitational 2016 znalazło się 16 000$. Decydujące mecze tego turnieju będziecie mogli oglądać tutaj.