Poznaliśmy kolejnych dwóch uczestników turnieju Counter-Strike: Global Offensive, który odbędzie się podczas DreamHack Open Austin. Dzięki zwycięstwu w amerykańskich zamkniętych kwalifikacjach, miejsce na zawodach zapewnili sobie reprezentanci Cloud9 oraz Selfless Gaming.

Cloud9 przebrnęło przez całą drabinkę nie tracąc ani jednej mapy. W pierwszej rundzie n0thing i jego koledzy ograli tNt. Następnie rozprawili się z Team SoloMid, a w decydującym meczu stanęli w szranki z NRG eSports. To spotkanie także wygrali 2:0, dzięki czemu awansowali na DreamHack Austin.

Z drugiego bracketu na zawody dostali się podopieczni Selfless Gaming. Ekipa Ubera w inauguracyjnym spotkaniu 2:0 pokonała Booty Clappers. W drugiej rundzie Selfless zmierzyło się ze Splyce i wygrało 2:1. Identycznym rezultatem na korzyść tej ekipy zakończył się decydujący pojedynek z Tempo Storm.

Na chwilę obecną znamy pięciu z ośmiu uczestników DreamHack Open Austin 2016. Na liście znajdują się Cloud9, Selfless Gaming, Luminosity Gaming, Team Liquid oraz Counter Logic Gaming. Zawody odbędą się 6-8 maja, a w puli nagród znajdzie się 100 000$.