Uczestnicy kwalifikacji do ESL One Cologne 2016 jako pierwsi mają okazję rozgrywać swoje mecze w nowej ESL Arenie w Katowicach. Nie ukrywają, że to miejsce jest świetnie przystosowane do tego typu zawodów. - Jestem pod wrażeniem tego, jak prezentuje się nowa arena. Nie brakuje tutaj wolnej przestrzeni i jak dotąd nie napotkaliśmy żadnych problemów, co zresztą niedziwne, w końcu to kolejne dzieło ESL – ocenił Kenny "kennyS" Schrub, zawodnik EnVyUs.

Cieszę się, że możemy grać w takich warunkach. Studio jest klimatyzowane, przez co nie mamy problemów ze skupieniem się na grze - mówił Lucas "LUCAS1" Teles z Immortals. - Mamy nadzieję, że pojawimy się tutaj także w przyszłości.

Nowe miejsce na e-sportowej mapie świata ocenił także Andrey "B1ad3" Gorodenskiy z FlipSid3 Tactics. - Bardzo podoba mi się rodzaj scenerii oraz kolorystyka. Nic mnie nie rozprasza i dzięki temu mogę w pełni skupić się na grze - stwierdził.

Miłych słów nie szczędził także zawodnik TyLoo - Haowen "somebody" Xu. - Studio oraz sama scena prezentuje się świetnie. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z samej organizacji turnieju. Wszystko jest dużo, dużo lepsze niż wydarzenia organizowane w Azji - powiedział.

Kwalifikacje do ESL One Cologne 2016 to pierwsze, ale nie ostatnie wydarzenie w ESL Arenie. Mają tu się odbywać turnieje w różne gry e-sportowe. Transmisję z obecnych zmagań możecie śledzić na oficjalnym kanale ESL na Twitchu.