STS
fot. Jakub Patrowicz / ESL

HomeStory Cup XIII: Elazer i MaNa awansują

Pierwszy dzień HomeStory Cup XIII zakończył się pomyślnym wynikiem dla reprezentantów Polski. Mikołaj „Elazer” Ogonowski i Grzegorz „MaNa” Komincz z łatwością awansowali do kolejnej fazy turnieju w Krefeld. Choć obaj trafili do tej samej grupy, to nie mieli większych problemów z pokonaniem dwóch Francuzów, Dayshi’ego i FireCake’a. W piątek rozgrywki grupowe rozpoczną trzej inni Polacy: […]

Pierwszy dzień HomeStory Cup XIII zakończył się pomyślnym wynikiem dla reprezentantów Polski. Mikołaj „Elazer” Ogonowski i Grzegorz „MaNa” Komincz z łatwością awansowali do kolejnej fazy turnieju w Krefeld. Choć obaj trafili do tej samej grupy, to nie mieli większych problemów z pokonaniem dwóch Francuzów, Dayshi’ego i FireCake’a. W piątek rozgrywki grupowe rozpoczną trzej inni Polacy: Artur „Nerchio” Bloch oraz Szymon „Guru” Nieciąg i Piotr „souL” Walukiewicz.

Polacy rozpoczęli zmagania w grupie B od stosunkowo gładkich zwycięstw nad Francuzami. Elazer pokonał FireCake’a, a MaNa Dayshi’ego. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:1. Następnie nasi rodacy stoczyli wyrównany, bratobójczy pojedynek o pierwsze miejsce. Elazer wygrał 3:2. W ostatnim spotkaniu grupy MaNa po raz kolejny ograł francuskiego Terrana, tym razem nie oddając mu nawet jednej mapy.

Do drugiej fazy grupowej awansowali także Snute i MaSa z grupy A oraz uThermal i Namshar z grupy D. W grupie C najlepszy okazał się ShoWTimE, ale nie znamy jeszcze nazwiska zdobywcy drugiej lokaty. Organizatorzy postanowili, że ostatni mecz tego koszyka, czyli SortOf kontra Bunny, zostanie przełożony na piątek.

Drugi dzień HomeStory Cup XIII rozpocznie się około 14:20. Na tę godzinę zaplanowano start grupy G, w której znalazł się Nerchio. Najbardziej utytułowany polski Zerg zmierzy się najpierw z DeMusliMem, a następnie z Lilbowem lub TLO. O godzinie 15:20 rywalizację rozpoczną Guru i souL, którzy niestety będą musieli stoczyć bratobójczy pojedynek w grupie H.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

noMERCY kończy działalność

Jedna z najpopularniejszych organizacji e-sportowych w Polsce kończy działalność. Chodzi o noMERCY, którego strona już nie działa, a dodatkowo usunięt...